Digestoř nejen pro kuchyně s komínem. Existují řešení velmi účinná, a přitom cenově dostupná

 Dům 
26. května 2020 14:24 / Veronika Prášilová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Každý nemá možnost napojení na odtah Depositphotos
Také si při každém vaření říkáte, že by bylo báječné, kdybyste ve své kuchyni měli odsavač par? Ještě před pár lety bylo jasné, že bez náležitého odtahu v podobě komínu to není příliš reálné.

V posledních letech však výrobci nabízejí obyvatelům panelákových a jiných bytových domů bez zajištěného odtahu řešení, které je velmi účinné, a přitom cenově dostupné. Takže pokud dosud digestoř nemáte, čtěte dále a zjistěte, jaké jsou vaše možnosti.

Přefiltrovaný vzduch

Říkáte si, jakou radu pro vás budeme mít? Odpovědí je digestoř, která nepotřebuje žádný odtah, ani napojení do komína, a přitom je plně funkční a skvěle odvede svou práci. Uvnitř je totiž umístěn takzvaný uhlíkový filtr, který dokáže udělat podobnou službu jako klasický odsavač par.

Liší se pouze v tom, že u klasického odsavače jsou všechny páry odvedeny mimo místnost, zatímco u bezodtahové digestoře jsou výpary přes filtr vyčištěny a navrací se zpět do místnosti. Proto je během vaření nebo po něm dobré místnost vyvětrat, aby se zde nedržela vlhkost.

Potřebujete zásuvku a trochu šikovnosti

Také montáž tohoto zařízení je jednoduchá a většina lidí ji se správným nářadím zvládne sama. Digestoř můžete zavěsit buď pod horní skříňku, anebo do volného prostoru nad vařič, a to do takové výšky, abyste při vaření pohodlně dosáhli do jednotlivých hrnců, ale zároveň do takové výšky, aby docházelo k filtraci par. Pak už jen zbývá zapojit ji do zásuvky. Pokud necháte odsávání par stále v režimu zapnuto, automaticky se spustí s povytažením digestoře směrem k vám.

Nechybí ani světlo

Skvělé je, že tyto odsavače jsou, stejně jako klasické, dostupné také s integrovaným osvětlením. Obvykle není ani nutné, aby odsávání bylo závislé na zapnutém světle a naopak. Jinými slovy, světlo si zapnete dle vlastního uvážení, stejně jako jej můžete využívat, aniž byste museli spustit odsávání par.

Filtr měňte jednou či dvakrát ročně

Důležitá věc, na kterou byste neměli u bezodtahových digestoří zapomínat, je pravidelná výměna uhlíkového filtru. Četnost obměny samozřejmě závisí na tom, jak často vaříte. Obecně však platí, že je dobré vyměnit filtr jednou až dvakrát za rok. Filtr vás vyjde podle výrobce na několik stovek korun. Při výměně filtru nezapomeňte zároveň čistit kovovou ochrannou mřížku. Čtěte také: Pokud nemáte možnost pořídit si klimatizaci, výrazně vám pomohou venkovní žaluzie.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nový Top Gun s Cruisem je strhující. Skvělá akce, láska i trocha dospělosti

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu