Praktický věšák za pár minut

 Dílna 
05. října 2014 18:56 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Praktický a současně vzhledný věšák, který je nezbytným doplňkem každé chodby, vyrobíme snadno sami ceskykutil.cz
Teploty stále klesají a bude stále chladněji. Množství teplých oděvů, které budeme potřebovat po návratu domů někam odložit, tudíž bude jenom přibývat. Navíc navlhlé kabáty potřebují před uložením do skříně uschnout a vyvětrat. Proto určitě oceníme praktický věšák na stěnu, jehož výrobu snadno zvládneme.

K výrobě budeme potřebovat tři delší díly lamina a dva kratší, které budou použity na šířku. Délku zvolíme podle prostoru, v němž chceme věšák instalovat, šířka 13 centimetrů úplně postačí. Současně koupíme i hranovou pásku ve stejném nebo kontrastním odstínu. Pokud budeme tento materiál kupovat, přijde na zhruba 400 korun. Použít můžeme i dřevěná prkna, jejich konečná úprava však bude mnohem náročnější. Podle stylu interiéru vybereme vhodné věšáčky – nabídka na trhu je přímo obří, výrobci je dodávají v leckdy až neuvěřitelných tvarech a z různých materiálů, od plastu přes dřevo až po nerez. Potřebovat budeme ještě vruty, hmoždinky, případně i plastové kryty vrutů.

Rohy krajních dílů věšáku zakulatíme, místo šablony můžeme použít hrnek nebo pokličku. Věšák tak bude nejen vypadat lépe, ale zavěšené oděvy se nebudou zachytávat. Zakulacení vyřízneme přímočarou pilkou, pro dokonalé zaoblení ho ještě můžeme přebrousit pásovou bruskou. Poté přižehlíme na hrany pásku s tavným lepidlem. Páska je o něco širší, takže přebývající část opatrně odřízneme a hranu zabrousíme jemným smirkovým papírem.

Příčné díly, které spojují věšák dohromady, přišroubujeme zezadu, šatstvo tak nebude přímo doléhat na stěnu. Spojení příčných a svislých dílů zajistíme vruty. Nakonec přiděláme háčky. Aby věšák i s několika těžkými kabáty pevně držel, musíme ho dobře připevnit. Otvory nejpřesněji označíme tak, že je nejprve předvrtáme do věšáku, který přiložíme ke stěně a srovnáme podle vodováhy. Hlavy vrutů zapustíme a opatříme plastovými krytkami.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod