Vodu z uvařených těstovin zbytečně nevylévejte. Odmastí nádobí a vyživí rostliny

 Ostatní 
07. srpna 2020 09:52 / Eva Vogelová
  1
📷
6 fotografií v galerii
Voda z těstovin obsahuje velké množství škrobu  Depositphotos
Těstoviny si jednou za čas uvaří každý. Následně všichni slijí vodu do dřezu, což je velká škoda. V domácnosti ji totiž můžete prakticky uplatnit. Zbytečně s ní neplýtvejte a zjistěte, jak vodu z uvařených těstovin využít.

Uvařená voda z těstovin je doslova poklad. Bude se vám hodit v kuchyni, nahradí hnojivo pro rostliny a dodá vašim vlasům objem. Byla by chyba ji v domácnosti na nic nepoužít a hned ji vylít. Neměla by však být osolená.

Hnojivo na rostliny

Rostliny potřebují hnojivo, aby krásně rostly a kvetly. Nemusíte si ho však pořizovat v obchodě. Pokud si pravidelně vaříte těstoviny, můžete vodu z nich použít namísto kupovaného hnojiva. Obsahuje totiž spoustu cenných látek, po kterých budou vaše rostliny zdravé.

Vodou z vařených těstovin zalijte rostliny jednou týdně. Můžete ji použít na pokojové i venkovní květiny. Voda by rozhodně neměla být solená a horká, jinak byste tím naopak mohli rostliny poškodit.

Splihlé vlasy

Trápí vás, že máte splihlé vlasy bez objemu? Pravidelně si proplachujte kadeře vodou, ve které jste vařili těstoviny. Vodu z těstovin byste na vlasech měli nechat působit zhruba patnáct minut. Následně si vlasy umyjte klasickým šamponem. Vaší hřívě se navrátí lesk a objem.

Polévka a omáčka

Pokud jste chtěli vodu z uvařených těstovin vylít, udělali byste chybu. Můžete si z ní totiž připravit polévku. Dále s ní můžete dohustit omáčku. Půjde vám to snadno, protože obsahuje velké množství škrobu, díky kterému omáčka zhoustne.

Mastné nádobí

Mastnota se z nádobí dostává těžko. Lépe se vám bude odstraňovat vodou z uvařených těstovin. Obsahuje totiž škrob, který funguje mimo jiné i jako čisticí prostředek. Ponořte špinavé nádobí do vody z těstovin a nechte ho tam chvíli odmočit.

Následně nádobí vytáhněte a mastnota by měla být pryč. Nakonec pouze opláchněte nádobí teplou vodou. Kromě vody z uvařených těstovin vám v domácnosti dobře poslouží i staré tuhé mýdlo.

Bolavá chodidla

Celý den jste chodili a teď vás bolí nohy? Pomůže vám voda z uvařených těstovin. Obsahuje minerální látky, které vám pomohou chodidla zregenerovat. Ponořte si do ní nohy a chvíli relaxujte. Voda by měla být teplá až horká.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Bruce Willise se údajně zhoršuje: Jeho chování je nevyzpytatelné a agresivní

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná