Odnaučte svého psa žebrat jídlo

Chlupáči bývají v loudění jídla vytrvalí
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
05. srpna 2020 09:46 / Depositphotos
  10   1
Dáváte si u stolu jídlo a váš pes z něj nemůže spustit oči? Není to příjemné ani pro jednu stranu. Vy mazlíčkovi dát své jídlo nechcete a pes bude zklamaný, protože nic nedostane. Odnaučte čtyřnohého parťáka žebrat jídlo. Bude to však chtít větší dávku trpělivosti.

Pejsci jsou mazaní. U stolu si vyhlédnou nejslabší oběť, která neodolá jejich sladkým očím. Většinou mu někdo něco hodí, aby měl od něj klid. To je chyba, protože tímto způsobem na vás mazlíček vyzraje a on to moc dobře ví. Pokud svého chlupáče chcete tento zvyk odnaučit, musíte být nekompromisní.  

Chlupáč musí mít misku vždy na jednom místě

Pejsek by měl mít misku vždy na jednom místě, aby věděl, že patří pouze jemu. Pokud loudí u vašeho stolu a rádi byste mu z obědu něco schovali, nikdy mu to nedávejte z ruky. Vždy mu to vhoďte do misky, aby si uvědomil, že dostávat jídlo u stolu mu nepřísluší. Toto pravidlo byste neměli porušovat, bude to zkouška i pro vás.

Během jídla psa ignorujte

Chlupáč se bude snažit různými způsoby od vás jídlo dostat. Někteří pejsci pouze tiše sedí a smutně hledí. Další kňučí, otírají se vám o nohy nebo dokonce štěkají. Musíte odolat jeho svodům a ignorovat ho. Rozhodně s ním nenavazujte oční kontakt, tím ho utvrdíte v tom, že má ve své pozici vytrvat. Pokud vás to bude štvát a chcete mít u jídla klid, vykažte psa na jeho místo.

Zavřete psa do jiné místnosti

Poměrně účinné je, když váš pes začne loudit jídlo, ale vy ho zavřete do jiné místnosti. Neměly by v ní být žádné hráčky a další věci pro jeho potěšení. Musí vědět, že je na hanbě. Pusťte ho až ve chvíli, kdy dojíte. Nikdy mu nedávejte jídlo současně s vámi, musí ho dostat vždy až po vás, aby chápal, že jste mu nadřazení a měl by vás poslouchat.

Nezapomeňte poučit o výchově psa zbytek rodiny a návštěvu

Často se stává, že část rodiny a návštěva má tendenci pejsky rozmazlovat. Mohou mu hodit nějaké jídlo pod stůl, čímž zpochybní vaši výchovu, která bude neúčinná. Raději jim hned řekněte, že se snažíte mazlíčka odnaučit žebrat jídlo, tak ať vám to nekazí. Přečtěte si o tom, jak pejskovi vyrobit zmrzlinu.  

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Vědci zjistili, co kromě genů vede k dlouhému životu

Bydlení

Nová barva fasády. Rozhoduje barva oken, střechy i vzhled okolí

Zavřít reklamu