Když zemře domácí mazlíček, můžete využít zvířecího krematoria nebo hřbitova

 Mazlíčci 
14. srpna 2020 11:55 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Pes může být jako člen rodiny Depositphotos
Smrt blízkého člověka zasáhne každého. Silná ale může být i ztráta zvířecího parťáka, který s rodinou sdílí život několik let. Pokud chcete důstojně uctít památku, využijte zvířecích krematorií nebo hřbitovů. Nacházejí se ve velkých městech jako třeba Praha nebo Brno.

Celý život vás může provázet například jen želva, která se dožívá i více než 100 let. Ve většině případů se ale zvířata nedožívají tolik jako lidé, především u psů a koček bývá věk zhruba 10 až 15 let. Za život jich tak můžete mít hned několik.

Provizorní hrobeček

Když uhyne zvíře, lze ho nechat za pár stokorun odvézt do kafilerie. Pokud ale byl mazlíček jako člen rodiny, těžko se s ním loučí. Občas lidé zakopou zvíře například na zahradě, kde vytvoří provizorní hrobeček a dávají tam kytky. Je však potřeba dodržet vyhlášku č. 82/2014 Sb. Pokud se nedodrží, mohou nastat problémy. Zapomeňte na pohřbení někde v lese. Hrozí totiž více potíží. Nejenže to zakazuje zákon, ale také riskujete to, že by hrob vyhrabala divoká prasata.

V současnosti můžete využít profesionálních služeb, které se úmrtím zvířat zabývají. Jsou to například zvířecí hřbitovy, kde můžete uložit zvíře do vykopané jámy. Zaplatíte okolo tisícikoruny a můžete si přikoupit i další služby od přivezení od veterináře až po náhrobní kámen, kam můžete umístit fotku svého mazlíčka. Na kameni může být například i podobizna, figurka nebo cokoliv, co vám bude zemřelého parťáka připomínat. Nakonec se službami můžete zaplatit i deset tisíc korun.

Kremace zvířete

Hrob se stejně jako u lidí i u zvířat předplácí na několik let. Oproti klasickým hřbitovům ale najdete ty zvířecí jen na málo místech, většinou jen ve větších městech. Obdobné je to i s krematoriem, které je například v Praze nebo v Brně. Pracovníci odeberou zvíře ve vaku, zařídí kremaci a rodině vrátí urnu s popelem. Ten lze rozptýlit například na zahradě. Cena kremace přesahuje 5000 korun. O nejčastějších nemocích psů jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Těchto dvanáct jídel pleť skutečně nesnáší. Raději se jim vyhýbejte

Tech

Auta sbírají o svých uživatelích spoustu dat. Některé státy na to už reagují

Zavřít reklamu