Posuvné dveře do pouzdra vám v bytě ušetří místo

 Dům 
09. srpna 2020 15:21 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Dveře zasouvající se do zdi jsou trendy Pixabay
Hitem novostaveb jsou posuvné dveře do pouzdra. Vypadají elegantně a navíc jejich velkým benefitem je, že dokáží v bytě uspořit docela dost místa.

Pokud se chystáte rekonstruovat byt či dům, pouvažujte, zda by vám systém posuvných dveří do pouzdra také nevyhovoval. Musíte se totiž rozhodnout včas, stavební pouzdro je totiž nutné osadit do předem připraveného stavebního otvoru, a to již v průběhu hrubé stavby.

Na stěnu či do pouzdra

Posuvné dveře existují dvojího typu, na stěnu a do pouzdra. V obou případech můžete zvolit jednokřídlé i dvoukřídlé.

Posuvné dveře na stěnu

Základem této úchytné varianty je silná kolejnice, po které se dveře pohybují. Tato kolejnice je těsně přichycena ke stěně, a tak při plném otevření dveří jsou po celou dobu vidět odsunuté bokem. Tato levnější varianta posuvných dveří je ideálním řešením do obytných prostorů, kde v okolním prostoru dveří není umístěn nábytek.

Posuvné dveře do pouzdra

Jde o dražší variantu posuvných dveří, vyšší cena je však kompenzována řadou neocenitelných výhod. Díky své konstrukci dveře po otevření „zmizí“ a jsou dokonale skryté ve zdi. Ideálně se tak hodí do interiéru, kde je okolí dveří obestavěno nábytkem. 

Dveře do zdi šetří místo

Hlavní výhodou posuvných dveří do pouzdra je úspora místa. Pokud tedy máte malou chodbu nebo předsíň, jsou dveře zajíždějící do zdi ideální variantou. V chodbě či předsíni se často potkává vícero dveří a výjimkou není ani to, že do sebe dokonce narážejí. S posuvnými dveřmi do pouzdra se toto nestane. Tento typ dveří je vhodný i do šaten, díky nim mohou být police na oblečení podél všech stěn a místo je tak využito do posledního centimetru.

Výhodou je, že do jednoho pouzdra mohou zajíždět i dvoje dveře zároveň. To se hodí v případě, že vám délka stěny na ukrytí dvou dveří nebude stačit. Existuje totiž také dvojité pouzdro.

I do velkých prostor

Posuvné dveře do pouzdra se však budou dobře vyjímat nejen v malých bytech, ale i těch prostorných. Zejména dvoukřídlé posuvné dveře dodávají velkým prostorům elegantní nadčasový vzhled. Navíc většinu času zůstávají dveře v bytě otevřené, takže je nanejvýš praktické, když nebudou překážet. V případě dvoukřídlých dveří lze využít takzvané paralelní pouzdro, kdy se jednotlivá dveřní křídla zasouvají za sebe.

Nezapomeňte na doplňky

Při výběru posuvných dveří si můžete vybrat, zda budou opatřeny miskou s dozickým, vložkovým nebo wc zámkem nebo pouze miskou bez možnosti zamykání. Další volitelnou možností je tichý doraz, který zajistí plynulé a tiché dovření dveří. V případě dvoukřídlých dveří je zase vhodné synchronní ovládání, pomocí kterého je možné ovládat obě křídla současně. O tom, jak důležitý je vzhled venkovních dveří, jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu