Vyrobte si krásné ozdobičky ze starých CD nebo třpytek

 Dílna 
20. prosince 2020 18:00 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Tuto krásnou vánoční ozdobu si můžete snadno vyrobit i doma Pixabay
Sháníte na poslední chvíli nové baňky na stromeček, ale žádná z nabízených se vám nehodí? Není nic jednoduššího, než si vlastní originální ozdobu vyrobit. Přesně podle vašeho vkusu.

Baněk není nikdy dost. Obzvlášť, pokud s nimi chcete ozdobit nejenom vánoční strom. Jenomže kupovat stále nové, to by vás stálo nemalé peníze. Zvlášť, poud by šlo o ručně vyrobené skleněné ozdoby. Zkuste si tedy letos vyrobit sadu vlastních baněk, které jsou za hubičku. Představíme vám dva jednoduché návody, ostatní již záleží na vaší fantazii.

Využijte staré CD

Určitě se vám doma povalují staré komptaktní disky, které jsou poškrábané nebo je na nich muzika, která se vám už nelíbí. Nemusíte je hned vyhazovat. Pár vám jich poslouží pro výrobu vlastních dekorací.

Potřebujete

  • nůžky
  • cédéčka
  • tavnou pistoli
  • jakoukoliv čistou baňku

Postup

Nejprve si stará cédéčka nastříhejte na drobné kousky. Nemusí být vůbec pravidelné. Poté aplikujte na baňku lepidlo pomocí tavné pistole a upevněte kousky cédéček. Je čistě na vás, zda kousky ozdobíte celou ozdobu nebo jen její určitou část. Lepidlo nechejte zaschnout a hotová baňka může na stromeček.

Se třpytkami

Nechce-li se vám ničit cédéčka, pak máme pro vás další tip, který si opět můžete podle vlastní fantazie došperkovat. 

Potřebujete

  • tekuté lepidlo
  • třpytky
  • libovolnou baňku

Postup

Baňku nejprve dobře odmastěte, a pokud máte čas i chuť, můžete si ji ještě přestříkat libovolnou barvou. Jakmile zaschne, naneste štětcem lepidlo, například jen na jednu půlku ozdoby, a tuto stranu ponořte do třpytek a nechejte zaschnout. Baňku pak dozdobte podle fantazie, třeba kousky cédéček nebo flitry, a můžete ji zavěsit na stromeček.

Tip na závěr

Rozbila se vám některá baňka? Nevyhazujte ji. Kousky dejte do pevnějšího sáčku a pomocí válečku na těsto nebo kladívka ji rozbijte na malé části. Ty pak použijte jako dekoraci nové baňky. Jednoduše naneste na jednobarevnou baňku vrstvu lepidla a obalte ji v nadrceném sklu. Krásné dekorace můžete získat také ze starých žárovek. Jak na to jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Bruce Willise se údajně zhoršuje: Jeho chování je nevyzpytatelné a agresivní

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu