Zkrášlete si svůj dům kreativními truhlíky. A nemusí zdobit jen okna

 Dílna 
21. února 2018 13:55 / Marie Popelková
  2
📷
6 fotografií v galerii
Truhlíky většinou zdobí okna, jde to ale i jinak Internet
S blížícím se jarem se začnou okna domácností a balkony plnit truhlíky se záplavou květin. Jenže truhlíky mohou mít různou podobu a navíc v žádném případě se nemusejí dávat jen na okna. Pokud chcete být letos trochu kreativnější, inspirujte se zajímavými nápady.

Zkuste letos trochu popustit uzdu své fantazii a vytvořte si nápadité truhlíky z různého materiálu, který máte po ruce. A nejde jen o využití věcí, které by třeba jinak skončily na skládce odpadů. Zamyslete se i nad tím, kde všude mohou podomácku vyrobené truhlíky viset.

Inspiraci můžete najít v naší fotogalerii, určitě vás ale napadne i řada dalších možností, z čeho truhlíky na květiny, bylinky či drobnou zeleninu vytvořit.

Truhlík do interiéru

Možná vám z předchozích let zbylo z květinových dekorací několik plechových květináčů s oušky. Působí příjemným starodávným dojmem, ale pro venkovní použití se moc nehodí. Plech se totiž na slunku rychle rozpálí a květiny se v něm pak mohou rychle spálit a uvadnout.

I v interiéru ale můžete mít květinové nebo bylinkové truhlíky. A pokud nechcete, aby vám zabíraly moc místa, zavěste je jednoduše na háčky na starý žebřík. Ten bezpečně přimontujte ke stěně. Žebříku můžete nechat jeho omšelou patinu, nebo ho natřít barvou podle vašeho vkusu.

Stěna z europalet

Dřevěné palety skýtají mnoho možností. Dá se z nich postavit i nábytek, a to domů i ven na terasu. O tom, jak se dá z europalet vyrobit bazén, jsme psali zde. Dalším možným využitím je pak květinová stěna. Hodí se skvěle na balkon i zahradu.

Podle toho, jak velkou stěnu chcete mít, vemte jednu či více palet. Na zeď ji pověste horní stranou, z té spodní pak můžete jednoduchým způsobem vytvořit několik řad truhlíků. Stačí zespod přidělat desku, která poslouží jako dno a máte hotovo. Do přihrádky můžete dát několik menších květináčů nebo prostor vyložte fólií a vysypte zeminou.

Truhlíky z okapů

Možná, že máte doma nějaké zbytky z okapů, o které už roky zakopáváte. Využijte je místo truhlíků. Nejen, že získáte místo pro květiny nebo třeba jahody, ale ještě si můžete vytvořit zajímavou dělící stěnu.

Podle délky okapů si vemte dva či více dřevěných kůlů a pořádně je zabijte do země. Okapy na ně přimontujte šroubky, vysypte zeminou a zasaďte, co je libo.

Přírodní bambus

Jestliže máte k dispozici bambusové kmeny a přemýšlíte, jak s nimi naložit, možná vás nadchnou právě truhlíky. Bambusy jsou uvnitř duté, takže výroba truhlíku je docela snadná - stačí odříznout jednu stranu.

Bambusové truhlíky pak můžete zavěsit v několika řadách nad sebou na zeď pomocí pevných konzolí, nebo z nich lze vytvořit přírodní zástěnu, podobně jako v případu předchozího nápadu z okapů.

PET truhlíky za babku

Pokud převracíte každou korunu a je vám líto investovat do klasických truhlíků, použijte místo nich obyčejné PET lahve. Upravte je nožem nebo ostrými nůžkami tak, aby vám vznikl prostor pro zeminu a rostliny a máte hotovo. Zavěsit je můžete buď na špagáty nebo je pomocí konzolí přidělejte na stěnu jako poličky. Záleží jen na vás.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Jak poznáte, že vaše krémy nejsou pro vaši pleť to pravé

Tech

Na zařízeních s Androidem je hned několik kódů, díky kterým se dostanete ke skrytým funkcím

Zavřít reklamu