Zdobení stromečku může být hračka. Stačí se držet takzvaného vrstvení

 Dům 
18. prosince 2020 15:27 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Váš vánoční stromeček může vypadat jako ze žurnálu Pixabay
Mít krásně nazdobený stromek jako z časopisu není vůbec nereálné. Stačí se držet takzvaného vrstvení. Jak na něj?

Zdobení stromečku mnohdy končí v rodinách hádkou o tom, co na něj patří jako první a co jako poslední. My vám v tom konečně uděláme jasno. Stačí se držet třech základních triků: světla, špička, ozdoby. 

Na elektřinu nebo baterky?

Možná stále ještě někdo mívá na stromečku tradiční svíčky, ale v drtivé většině domácností dominují klasické světelné řetězy. Ty lze koupit buď do zásuvky nebo na baterky. Obojí má své výhody i nevýhody. U těch elektrických ušetříte za neustálé nákupy baterek, některé dokonce disponují časovačem. Na druhou stranu musíte stromek stavět vždy v blízkosti elektrické zásuvky, což není vždy jednoduché. Navíc hrozí, že budete zakopávat o kabely prodlužek.

Světla jako první

Každopádně, pokud už máte jasno v řetězech, dejte je na stromek jako první a ideálně rozsvícené. Díky tomu můžete průběžně kontrolovat, zda je máte rozmístěné rovnoměrně. Začněte u spodní části stromku a postupujte směrem nahoru. Jednotlivé části omotávejte kolem větví. Díky tomu vám nebudou padat, až vám stromek začne usychat. Máte-li dvoje řetězy, pak jedny omotávejte směrem k špiči, druhé zase směrem dolů. Co se týká počtu světýlek, tak tady se meze nekladou, obecně se doporučuje 
na stromek vysoký do jednoho metru alespoň šest metrů řetězu, do 150 centimetrů už je třeba alespoň dvojnásobek.

A teď špice

Jestli máte hotové řetězy, pak na řadu přichází umístění špičky nebo také vánoční hvězdy. Nikdy ji nedávejte až po zavěšení vánočních ozdob, protože velmi často se stává, že budete muset vršek stromku seříznout. Při tomto manévru by vám pak vánoční ozdoby mohly snadno ze stromku popadat a rozbít se. A to byste přece nechtěli! 

Určete si styl

Máte-li čokoládové ozdoby, zavěste je před umístěním skleněných ozdob. Bývají totiž těžší, takže pomohou stromku narovnat větve. Kvůli své tíze je ale nedávejte úplně na kraj větví, protože ve chvíli, kdy bude stromek odumírat, budou mít tendenci padat. Co se týká skleněných ozdob, tak tady někdy platí, že méně znamená více. Není potřeba nutně použít všechny ozdoby, které máte doma. Nejprve si určete barvu, ve které chcete letos stromek mít, ale také styl, a toho se pak držte. Třeba zvolte letošní módní trend, o kterém jsme psali zde.

Vlásky a řetězy na závěr

Jako poslední krok přicházejí na řadu tzv. andělské vlasy a řetězy. Někdo je sice nedává, ale na druhou stranu tím můžete zamaskovat celou řadu nedostatků stromku, například větší díru mezi patry. Narozdíl od světelných řetězů tady začněte naopak od špice a postupujte po jednotlivých patrech dolů. A nebojte se kombinovat klasické girlandy s korálkovými. Výsledný efekt bude opravdu dokonalý.  

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nový Top Gun s Cruisem je strhující. Skvělá akce, láska i trocha dospělosti

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Tech

Způsob, jakým držíte svůj mobil, dokáže prozradit hodně o vaší osobnosti

Zavřít reklamu