Co by nemělo chybět v dílně? Základní vybavení, které by měl mít doma každý

Nevolejte řemeslníka, drobné opravy zvládnete sami
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dílna 
16. září 2018 18:47 / Shutterstock
  0   1
V každém domě je čas od času potřeba přivrtat poličku, zatlouct hřebík nebo provést drobnou opravu. K tomu je však potřeba alespoň základní nářadí. Poradíme vám, co by nemělo chybět v dílně.

Téměř žádná práce se neobjede bez důkladného měření. Potřeba bude tedy metr. Zvolit můžete klasický dřevěný rozkládací, svinovací metr nebo i měřící pásmo, které lze lehce svinout. V dílně by rozhodně nemělo chybět kladivo. Pro práce v domácnosti uplatníte nejvíce zámečnické kladivo. Hodí se pro běžné práce, jednoduše s ním přitlučete hřebík nebo složíte nábytek z obchodu. Výhoda je v rovné plosce, díky které hřebík nejen zatlučete rovně, ale ani neuděláte důlky do dřeva.

Různé šroubováky

Neobejdete se ani bez šroubováku. Počítejte ale s tím, že pouze s jedním si nevystačíte. Různé šroubky na trhu způsobily, že je potřeba i několik šroubováků. Zkuste se poohlédnout po těch nejpoužívanějších, a to jsou plochý a křížový. Raději si je pořiďte v různých velikostech. Rozhodně se hodí i akuvrtačka, pro zručnější i příklepová vrtačka s různými vrtáky do dřeva nebo kovu.

Špatně zatlučený hřebík bude potřeba vytáhnout a k tomu skvěle poslouží nepostradatelné univerzální kleště v podobě kombinaček. Obvyklá délka kombinovaných kleští je 180 mm. Při výběru si všímejte typu rukojeti s návleky, který nesmí sklouznout hned, jak ho vezmete do ruky. Kombinačky jsou také určené k ohýbání, štípání a stříhání drátů. Pomáhají také přidržet materiál při vrtání a přihnout plech. Jaké nářadí nesmí chybět na zahradě? Poradíme vám.

Speciální kufříky

V dílně by neměl chybět ani ostrý nůž nebo řezací nožík s vysouvací čepelí. Hodí se pro řezání koberců nebo lina. Vhodné je také v sadě zakoupit hřebíky, hmoždinky a šroubky. V obchodě jsou k dostání také speciální kufříky, ve kterých najdete základní nářadí. V sadách však některé nářadí může chybět nebo naopak jej tam může být spousta zbytečného. Z toho důvodu je vhodné, abyste základní sestavu poskládali sami, případně postupně dokupovali další potřebné nářadí. 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Věda & Vesmír

Celosvětový hon za vzácnými kovy navyšuje jejich cenu. Na vině jsou elektromobily

Bydlení

Jak vyhnat klíšťata ze svého pozemku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu