Psí plemena, která nesnáší mráz ještě více než vy

 Mazlíčci 
18. ledna 2021 15:14 / Eva Vogelová
  4
📷
7 fotografií v galerii
Někteří pejsci by měli venku nosit oblečky, jinak jim hrozí podchlazení  Depositphotos
Existují psí plemena, kterým zima nevadí, a některá ji dokonce milují. Mezi ně patří svatobernardský pes, aljašský malamut, bernský salašnický pes, samojed nebo novofundlandský pes. Existují však psí plemena, která zimu vyloženě nenávidí. Jaká to jsou?

Stejně jako nesnáší zimu někteří lidé, najdou se i pejsci, kteří během ní trpí také. Procházky pro ně mohou být velmi nepříjemné. V případě, že takové doma máte, musíte je před chladem ochránit. Před vyvenčením jim nasaďte oblečky a ochraňte tlapky. Můžete jim je namazat speciálním balzámem, který packy ochrání před agresivní solí.

Chrt

Chrti jsou vynikajícími sportovci. Mají rádi běh, ale kvůli krátké srsti a nedostatku tělesného tuku nesnáší zimu. Když teploty výrazně klesnou, namísto běhu zůstanou raději doma na gauči. Chrti se neobjedou bez ochranných oblečků, jinak jim hrozí podchlazení. Letní teploty naopak snáší velmi dobře.

Basset hound

Baseti mají zavalité tělo a krátké tlapky, takže se jim ve sněhu špatně chodí. Kromě toho je jejich srst tenká, takže když břichem brázdí sníh, pociťují chlad. Nejhůře snáší, když jim zmrznou uši. Stačí, aby se naklonili k zemi, něco očichali a dlouhé uši se dotknou sněhu. Nechoďte s nimi v zimě na delší procházky. Stačí jim krátké vyvenčení.

Německá doga

Doga je sice veliká, ale zima jí příliš nesvědčí. Nehodí se do malých bytů, protože potřebuje větší prostor. V létě ocení zahradu, ale v zimě být dlouho venku nemůže. Německá doga má krátkou srst, venku by zmrzla. V nízkých teplotách si vystačí denně s hodinovou procházkou. Během ní vám bude vděčná za obleček. Hrátky ve sněhu ji mohou bavit, ale po krátkém výletu se bude těšit na teplo domova.

Jorkšírský teriér

Možná se trochu podivíte nad tím, že jorkšíři ze zimy také příliš nadšení nejsou. Mají sice delší srst, která je však velmi jemná. Příliš nezahřeje. Jorkšíři jsou navíc maličcí, takže se musí složitě prodírat sněhem podobně jako baseti. Přečtěte si také o pejscích, kteří neoplývají prudkou inteligencí a trvá jim velmi dlouho, než se naučí základní povely.

Někteří jorkšíři mají dovádění ve sněhu rádi, ale nabalí se jim na kožich. Pokud s nimi jdete ven na více než patnáct minut, měli byste jim nasadit oblečky. V zimě se příliš nevyžívají ani další pejsci malého vzrůstu. Mezi ně patří jezevčík, francouzský buldoček, mops nebo čivava.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Snažíte se jíst zdravě, cvičíte, ale váha ukazuje stále stejně nebo více? Vyvarujte se častým chybám a...

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí