Pokud vyhazujete čajové pytlíčky, děláte chybu. Pomohou vám s úklidem a odpudí pavouky

Čajové sáčky jsou výbornými pohlcovači pachů
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Ostatní 
16. ledna 2021 09:51 / Depositphotos
  1   0
Nedokážete si den bez dobrého čaje představit? Pokud hned po vylouhování házíte čajový sáček do koše, děláte chybu. Můžete ho totiž využít mnoha způsoby. Čaj v pytlíčku se pro vás může stát významným pomocníkem v domácnosti. Přečtěte si, jak lze čajové sáčky prakticky využít.

Málokoho by patrně napadlo, že vylouhované čajové sáčky mají široké využití v domácnosti. Většina lidí ho po výluhu bere jako odpad, což je škoda. Pytlíčky vám poslouží nejen při úklidu, ale pomohou vám i vypudit z domu pavouky. 

Vyčistěte okna

Čaj si dokáže poměrně snadno poradit s mastnotou. Bude se vám hodit k čištění všech skel. Využít ho můžete k mytí oken, zrcadel či dalších skleněných předmětů. Použité čajové sáčky znovu vyvařte. Ve chvíli, kdy odvar trochu vychladne, nalijte ho do rozprašovače. Nastříkejte ho na sklo a setřete stěrkou či suchým hadříkem. Po otiscích a šmouhách už nebudou žádné stopy.

Vyleštěte dřevěný nábytek

Toužíte mít v domácnosti čistý a lesklý nábytek? Vezměte si na pomoc čajové pytlíčky. Zhruba pět čajových sáčků svařte v litru vody. Po mírném vychladnutí si vezměte hadřík, namočte ho do odvaru a opravdu důkladně hadřík vyždímejte. Následně s ním utřete nábytek, který se bude lesknout.  

Zbavte se nepříjemného zápachu

Čajové sáčky jsou výbornými pohlcovači pachů. Pokud se vám line nepříjemný zápach z lednice, vezměte tři použité pytlíčky a položte je tam na malý talířek. Jednou denně čajové sáčky vyměňte a zanedlouho bude po zápachu.

Čaj dokáže pohltit i zápach z bot. Připravte si staré ponožky, které už nemáte v plánu používat, a vložte do nich několik čajových pytlíčků. Dejte je přes noc do bot, které zapáchají. Pokud se tam ráno bude závan ještě držet, opakujte stejný postup i další noc s novými čajovými sáčky.

Vypuďte pavouky

Nesnášíte pavouky, ale stále na ně ve svém bytě či domě narážíte? Zbavit se jich můžete jednoduchým způsobem. Stačí vzít několik čajových pytlíčků a rozmístit je do míst, kde se nejvíce pavouci obvykle vyskytují.

Čajů budete potřebovat velké množství, aby je pavouci neminuli. Nezapomeňte pytlíčky pravidelně měnit. Dále čtěte: Mikrovlnka nemusí sloužit pouze k ohřevu jídla. S její pomocí se snadno zbavíte slupek z rajčat, česneku i cibule.

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Bydlení

Jak se zbavit červotoče. Použijte octový postřik nebo ďábělskou směs

Zavřít reklamu