Obyčejný cukr má v domácnosti mnoho využití. Použijte jej k praktickým účelům

 Ostatní 
18. března 2021 11:17 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Cukr se může stát vaším pomocníkem v domácnosti Depositphotos
Rafinovaný cukr většinou nechybí v žádné domácnosti. Můžete si s ním občas osladit čaj, ale jeho nadbytečný příjem se vám může vymstít. Přispívá k nadváze, kazí chrup a také se na něm můžete stát snadno závislými. Omezte veškerou konzumaci cukru na minimum a raději ho použijte k praktickým účelům. Inspirujte se.

Cukr nemusí být pouze váš nepřítel, po kterém přiberete několik kilogramů, ale může se stát i užitečným pomocníkem. Využijete ho zejména k různým fíglům v domácnosti. Pomocí cukru můžete vyživit rostliny a zbavit oblečení skvrn.  

Čerstvé plísňové sýry a pečivo

Některé potraviny nemají takovou trvanlivost, jakou bychom si přáli. V jednom dni si koupíte pečivo a druhý den už ztrácí svoji čerstvost. Málokomu se chce chodit na nákup jídla denně. Proto vyzkoušejte fintu s cukrem. Pečivo uložte do uzavíratelných nádob. Vhoďte do nich několik kostek cukru a rohlíky vydrží o něco déle čerstvé. Stejný fígl můžete provést i s plísňovými sýry.

Zelené skvrny na oblečení z trávy

Sedáte si rádi do trávy, když svítí slunce? Jde o příjemnou relaxaci, ale když se vrátíte domů a vysvlečete si oblečení, mohou vám zkazit náladu skvrny z trávy. Nemusíte zoufat, protože se jich můžete zbavit velmi snadno.

Pomůže vám cukr, jehož enzymy pomáhají štěpit sloučeniny chlorofylu, který je přítomný v trávě. Smíchejte teplou vodu s cukrem. Měla by vám vzniknout hustá kašička, kterou následně naneste pouze na zelené skvrny. Nechte ji zhruba dvě až tři hodiny působit a poté oblečení vhoďte do pračky.

Výživa pro řezané květiny

Řezané květiny navozují v domě příjemnou atmosféru. Potíž je v tom, že většina z nich ve váze příliš dlouho nevydrží. Za pár dní většinou uvadnou. Můžete jim však prodloužit životnost alespoň o několik dní. Nachystejte si půl litru vody. Dejte do ní dvě čajové lžičky cukru a jednu lžíci octa. Roztok důkladně promíchejte a dejte do něj květiny. Sloučeniny glukózy, které cukr obsahuje, vyživí stonky rostlin a ocet zlikviduje množící se bakterie.

Odolná špína na rukou

Zašpinili jste si při práci na zahradě nebo v domácnosti ruce, ale mýdlo vám nepomáhá? Smíchejte lžíci olivového oleje s moučkovým cukrem. Vznikne vám hustá pasta, se kterou si snadno umyjete ruce. Přečtěte si také, jak na zahradě využít kávovou sedlinu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nový Top Gun s Cruisem je strhující. Skvělá akce, láska i trocha dospělosti

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Tech

Způsob, jakým držíte svůj mobil, dokáže prozradit hodně o vaší osobnosti

Zavřít reklamu