Jak seznámit dva psy

Vztahy dvou psů
 Mazlíčci 
15. července 2016 22:50 / Internet
  0   0
Psi jsou už dost inteligentní savci a během života získávají spoustu zkušeností a návyků. Také jsou zvyklí na své postavení, které si u svého pána pečlivě budují celý život. Příchod jiného jedince může znamenat naprostý převrat. V takovém případě by oba psi mohli jednat nepředvídatelně. A toho se musíte vyvarovat především.

Postupujeme tedy trpělivě. Nejdříve se s „novým“ psem sami důkladně seznámíme a ujistíme se, že nám je schopen důvěřovat. Zároveň je dobré si byt (dům, zahradu) uspořádat tak, aby alespoň zpočátku bylo možné psy držet odděleně. Venčit bychom je měli společně, nejlépe za asistence pomocníka, ale tak, aby se psi mohli blíže poznat. Ovšem pouze zrakem a čichem, za tímto účelem jim taky na procházku nasaďte náhubky, ať předejdete zbytečným úrazům. Také byste si měli pro začátek najít na venčení neutrální místo, kam není zvyklý chodit ani Váš pes.

Jakmile se psi seznámí a trošku si na sebe zvyknou, je třeba přejít k dalšímu kroku. Oba psi musí pochopit, že ve vztahu k Vám jsou si rovni. Není to těžké, jen Vám to zabere čas, takže je třeba s tím počítat. Dělá se to jednoduše – během procházky najdeme vhodný plácek. Jednoho ze psů uvážeme a s druhým si hrajeme, cvičíme a dáváme mu odměny. Uvázány pes se musí dívat, ačkoliv častokrát dá hlasitě najevo, že se mu to nelíbí. Psy střídáme.

Ve skutečnosti to netrvá moc dlouho a „domácí“ pes vetřelce přijme. Psi ve finále mají společnost jiných psů rádi. Problém je pouze v tom, že si taky rádi řeší své postavení sami mezi sebou. Proto se nám může stávat, že i psi, kteří se dobře znají, žijí spolu a jsou na sebe zvyklí, se někdy poperou. Rvačka dospělých psů může skončit i velmi nepříjemným zraněním jednoho z nich, proto je naším cílem jakékoliv náznaky takového fyzického sporu odhalovat. Pokud už se nám nepodaří rvačce předejít, nezbývá nám, než psy od sebe oddělit násilím a uklidnit je. Bez okamžitého přerušení by mohla rvačka dopadnout opravdu zle.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chystáte se do Švýcarska? Zapomeňte na auto. Tuto zemi poznáte nejlépe z vlaku

Věda & Vesmír

Nejvyšší vrchol ve Švédsku se propadl o výšku devítipatrové budovy

Bydlení

Je lepší vybrat nábytek z dřevotřísky, kovu nebo dřeva? Každý materiál má svá pro i proti

Zavřít reklamu