Komfort při spánku díky postelovému roštu

 Dům 
16. září 2016 23:11 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Výběr matrace do postele ovlivňuje spousta faktorů. Jedním z nich je podklad, na který se matrace položí.  Internet
Rošt sice neznamená sto procent úspěchu, ale jeho vliv rozhodně není zanedbatelný. Takový kvalitní rošt může životnost Vaší matrace prodloužit třeba až o třetinu.
Kvalitní postelový rošt je nezbytný pro správnou polohu těla během spánku, odpařování vlhkosti, důkladnou ventilaci a dlouhou životnost matrace. Překližka ani drátěnka již dávno nesplňují současné standardy, protože neumožňují ani ventilaci ani správnou polohu těla. Nejvhodnější volbou je rošt z pružných lamel zasazených do dřevěného rámu, který lze nasadit na kteroukoli postel.

Na správném roštu záleží

Ačkoliv se zdá, že výběr něčeho, co za celý svůj život byť jen koutkem oka nezahlédnete, bude úkol banální, nenechte se uvést v omyl. Zohlednit byste měli hned několik hledisek. Patří mezi ně peníze, hmotnost, zdravotní stav, případně vlastní zájmy. Na rozdíl od matrace, která Vám vydrží zhruba jednu dekádu, rošt představuje záležitost téměř doživotní. Nyní nám zřejmě dáte za pravdu, že je mu třeba věnovat patřičnou pozornost.

Polohovací rošt - ano či ne?

Pokud jste se rozhodli pro lamelový rošt, máte na výběr další varianty.

Pokud vaši postel využíváte pouze pro spánek a v ložnici netrávíte v průběhu dne téměř žádný čas, volte pevné lamelové rošty. Jakákoli vyšší investice by pro vás byla zbytečná a ušetřené peníze můžete investovat do lepší matrace.

Pokud postel využíváte také k odpočinku v průběhu dne , určitě volte polohovací rošty. Při čtení knížky nebo sledování televize si tak jednoduše můžete nastavit sklon pro vaše záda a nohy tak , aby byl váš odpočinek maximálně pohodlný a vy jste mohli v klidu relaxovat. Polohovací rošt je téměř nezbytný také pro staší lidi, kteří zcela jistě nevyužívají postel jen k nočnímu spánku.

Polohování u roštu se dá nastavovat ručně, nebo můžeme pořídit motorové rošty. V případě volby motorového roštu pak můžete polohování využívat i při krátkém půlhodinkovém odpočinku, kdy by se vám třeba na tak krátkou dobu nemuselo chtít ruční polohování nastavovat. Pokud zvolíte elektrický rošt, budete ho zcela jistě používat denně při každé možné chvilce odpočinku. Pro maximální komfort můžete motorové rošty ovládat pomocí dálkového ovládání.Polohovací roštypřípadě vyhnout přužinovým matracím nebo matracím kde je jádro vyztuženo deskou z kokosového vlákna. Naopak při pořízení

V případě že se rozhodnete pořídit jakýkoli polohovací rošt tak nezapomeňte, že né každá matrace je pro tento typ roštu vhodná. Určitě by jste se měli v takovém sendvičové matrace se studenou nebo línou pěnou či matrace latexové nemusíte mít žádné obavy.

Vyklápěcí neboli výklopné rošty


Nedostatek místa v ložnici reší stále mnoho partnerů a jedním z řešení je vytvoření postele s úložným prostorem. Úložný prostor pod postelí nabídne nové možnosti, kam uschovat sezónní oblečení, stany a spacáky nebo např lůžkoviny pro hosty. Vyklápěcí, výkolopné rošty nám pak zajistí pohodlný přístup k tomuto úložnému prostoru. Pokud máte přístup k posteli z obou bočních stran, určitě volte rošty s bočním výklopem. Zvedání takového roštu je pak méně náročnější a úložný prostor je plně přístupný. Pokud boční přístup nemáte, je potřeba zvolit rošt s čelním výklopem, kde je ale výhodou možnost naklápění polohy hlavy a zad. V případě že chcete ušetřit, můžete pořídit takovou postel, která ma v sobě výklopné rošty přímo zabudované.

Rozměry roštů do postele

Rošty se vyrábějí ve většině standardních rozměrů stejně jako matrace. Na přání je však možno vyrobit většinu roštů i v atypických rozměrech. Mezi nejpoužívanější rozměry roštů do postele jsou 90x 200 a 80x200 cm. Mezi standardní rozměry patří také rošty 200 x 100, 195 x 80, 195 x 85, 195 x 90. Desetiprocentní příplatek vás pravděpodobně nemine při požadavku prodloužení roštu na 210 nebo 220 cm. Závěrem je třeba upozornit, že skutečná velikost především lamelových roštů je cca o lamelového roštu je o 0,5 až 1 cm užší a o 2-4 cm kratší než je typový rozměr postele resp. matrace. Rošt totiž nesmí být do postele silou natěsno vtlačen, ale při uložení do rámu postele by měl mít lehkou vůli.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nový Top Gun s Cruisem je strhující. Skvělá akce, láska i trocha dospělosti

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Tech

Způsob, jakým držíte svůj mobil, dokáže prozradit hodně o vaší osobnosti

Zavřít reklamu