Chcete, aby se vám urodily chutné mrkve? Rady, jak na pěstování této oblíbené zeleniny

Chcete, aby se vám urodily krásné a chutné mrkve? Zde je pár nápadů, jak na to!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
07. dubna 2017 08:11 / Internet
  0   11
Co se týče pěstování na zahrádkách, patří mrkev mezi oblíbenou zeleninu, protože má v kuchyni širokou škálu využití. Mimo to je její pěstování nenáročné a většinou se jim dobře daří, i když péči o ně příliš nepřeháníte.

Důležité ale je zvolit správný typ půdy. Nejlépe se mrkvi bude dařit v té drolivé. Pokud máme půdu příliš udusanou, musíme ji nakypřit. Jinak by nám vyrostly krátké a tlusté mrkve. K snědku by byly i takové, ale moc byste si na nich nepochutnali. Také nesmíme zapomenout přidat dostatečné množství kompostu.

Semínka vůbec nemusíte sít vevnitř. Mrkev roste nejlépe, pokud ji zasejete rovnou ven na záhonek. Jednotlivá semínka sázejte ve vzdálenosti aspoň 20-25 centimetrů od sebe. Pokud chcete velké a zdravé mrkve, dejte jim dostatek prostoru k růstu.

Jak už bylo předesláno na začátku, mrkve nepotřebují příliš péče. Jestli jim nějakou chcete přeci jen věnovat, udržujte kolem nich půdu vlhkou a bez plevele.

Mrkve jsou plně vyzrálé za šedesát dní od zasetí. To neznamená, že pokud je sklidíte dřív budou špatné nebo méně chutné. Jen mohou v tomto období narůst do největší velikosti. Obecně jsou mrkve připravené ke sklízení už za 30 dní od zasazení.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Jaro pomalu začíná! Oprašte gril a servírujte na stůl!
Předpěstování letniček je velmi jednoduché a rozhodně se vyplatí
Neobvyklé využití posekané trávy. Co s ní?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chcete ochutnat nejlepší pizzu na světě? Vyražte do italské Neapole

Věda & Vesmír

Nález odhalil, jak na tom byli naši předci se zubním kazem. A jde o velké překvapení

Bydlení

Jsou úplně všude, kam se podíváme. Jak udělat domov bezpečný pro alergika?