Jak vyzrát na nesnesitelné horko v bytě? Pořiďte si klimatizaci!

 Dům 
07. dubna 2017 03:00 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Klimatizace má snadné ovládání.  Thinkstock
Už nyní se obáváte parných letních dní, ve kterých se váš byt promění v saunu? Nepropadejte panice! Pořiďte si zavčasu klimatizaci a dejte sbohem hodinám strávených u přehřátého větráku!

Dávno je pryč doba, kdy byly klimatizace výhradně ve velkých firmách, obchodních centrech a v hotelech. Nyní si ji lidé začali ve velkém pořizovat do svých domácností, aby se v noci nebudili nesnesitelným horkem a den přežili při příjemné teplotě. Na trhu se postupem času objevilo velké množství typů klimatizace pro každou cenovou skupinu.

Mezi nejjednodušší zařízení patří mobilní klimatizace, kterou lze pořídit do deseti tisíc korun. Za velkou výhodu se považuje to, že si ji můžete přesouvat z místnosti do místnosti.

Musíte však dbát, aby se dala někam zachytit hadice, která vyvádí teplý vzduch z místnosti. Pokud si však představujete, že si nastavíte nějakou příjemnou teplotu a v klidu budete pospávat v posteli, tak jste na omylu. Mobilní klimatizace vás totiž jen tak usnout nenechá, bohužel se na trhu řadí mezi ty nejhlučnější typy.   

Vyšší cena

Pokud nehodláte na zařízení šetřit, poohlédněte se po pevné klimatizaci. Skládá se ze dvou částí – vnitřní a venkovní jednotky, které spojuje měděné potrubí přivádějící chladivo. Hluku kompresoru se nemusíte obávat, protože je umístěný venku. Například na fasádě domu či na balkonu. Druhá část je většinou připevněná na zdi v místnosti. Může však být i na stropě. Pořizovací cena pevné klimatizace se pohybuje v řádech desítek tisíc korun.  

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Skvělý pomocník na celulitidu i vrásky: Maderoterapie

Dům a zahrada

Připravte si tablety na čištění záchodu. Postačí vám tři suroviny: Jedlá soda, kyselina citronová a...

Zavřít reklamu