Máte doma moc peněz? Schovejte je do trezoru!
Schovávat peníze do matrace je minulost! Navíc zloději jsou v dnešní době natolik mazaní, že by je tam po chvilce našli. A vymýšlet proti nim skrýše, které neodhalí, to je těžký úkol! Neriskujte proto nic a vrhněte se na koupi trezoru, který vaše úspory dobře ukryje a zajistí!
Peníze i šperky
Trezor se vybírá na míru podle toho, co vše do něj máte v plánu uložit. Nemusí to být nutně jen peníze, ale také šperky a cenné papíry jako dluhopisy, směnky i důležité smlouvy nebo vysvědčení a rodné listy. Uschovat je možné i pasy, platební karty, dědické listiny a podobně. Do trezoru lze koneckonců uložit i věci, které třeba nemají velkou peněžní hodnotu, ale máte k nim velké citové pouto. Patří mezi ně například fotografie ze svatby nebo lístky z koncertu oblíbené skupiny s podpisem frontmana.
Podle toho, co chceme do trezoru dát, si určíme jeho velikost. Protože trezor neslouží jen na chvíli, ale na dlouhá léta, je potřeba počítat i s velikostní rezervou. Bytové trezory jsou určené k zabudování do nábytku, do stěny nebo podlahy. Stěnové je zase možné zazdít do stěny, podlahové do podlahy a mobilní je možné přenášet.
Různé možnosti
Trezory nabízejí tři možnosti otevření. Je to pomocí klíče, kombinací klíče a mechanického zámku a elektronický zámek. Klíč je vhodný pro zapomnětlivé, kteří by neuchovali v hlavě číselný kód. Kombinace klíče a mechanického zámku, jehož součástí je otočné kolečko, není vhodná pro lidi se špatným zrakem. Otáčí se totiž kolečkem přesně po čárkách a k tomu je potřeba přesnost. Elektronický zámek má kód, který se vyťuká, a je otevřeno. Majitel má tři pokusy, poté se trezor zablokuje. Kterou možnost si vyberete?