Vyvarujte se klasických chyb při třídění odpadu

 Dům 
26. listopadu 2016 12:40 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Víte, co všechno můžete vytřídit jako plasty? http://www.ecoservis.eu/
Věděli jste, že průměrná vzdálenost od místa bydliště k nejbližším kontejnerům na tříděný odpad je 97 metrů? Teď už víte, že s vytříděným odpadem nemusíte chodit daleko. Pokud se už pro třídění rozhodnete, poradíme vám, jak se vyvarovat klasických chyb, kterých se lidé dopouštějí.

Je všeobecně známo, že papír patří do modrého kontejneru, plasty do žlutého, sklo do zeleného a kartony od nápojů zase do oranžového. Návody, co konkrétně kam vyhodit, většinou bývají i přímo na kontejnerech. Když chceme vyhodit například plastovou láhev, asi nebudeme příliš přemýšlet nad tím, kam patří. Existuje ale pár věcí, které každý v domácnosti používá a které zároveň často končí ve špatném koši.

Co nepatří do papíru

Ruličky od toaletního papíru a obaly od vajíček jsou vyrobené z papíru, a proto by je asi většina lidí zahodila do modrého kontejneru. Protože je ale obojí vyrobeno z papíru, který byl už několikrát recyklovaný, nedá se už znovu použít. Zahoďte je do směsného odpadu.

Problematické jsou také papírové kapesníčky. Zdá se logické vytřídit je jako papír. Do modrého kontejneru ale nepatří z hygienických důvodů. Cokoliv posmrkaného do tříděného odpadu nepatří a musí skončit v tom směsném.

Co se nehodí do kontejneru na plasty

Do žlutého kontejneru nepatří obal od zubní pasty, protože obsahuje vrstvičku hliníku. Ze stejného důvodu nepatří do plastů ani sáčky od chipsů.

Co nevyhazujeme do skla

Do kontejneru na sklo rozhodně nevyhazujeme rozbitá zrcadla, protože obsahují kromě skla i kov. Rovněž do skla nevyhazujeme ani porcelán. Obojí patří do směsného odpadu nebo ještě lépe do sběrného dvora.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sídlo Elvise Presleyho bylo luxusní a výstřední. Nahlédněte do života krále rock and rollu

Styl

Soňa (40): Nenapadlo mě, že rozvod může vztah zachránit

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu