Neumývají sousedi schody? Vyrobte jim ukazatel, který jim povinnosti připomene!

Pokud si sousedé nehledí pořádku na schodech, upozorněte je originálním způsobem!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
14. března 2017 12:34 / www.i.nere.cz
  0   0
Potrpíte si na pořádek, který se snažíte dodržovat jak doma, tak v okolí, ale stále vám to někdo kazí? Váš byt se vždy blýská čistotou, ale když vyjdete na schody a vidíte rohožku sousedů, dělá se vám mdlo? Naučte pořádku i vaše nepořádné sousedy! Stačí k tomu vyrobit z papíru jednoduchý ukazatel toho, kdo má kdy úklid!

V domě jsou takové zvyky, že společné prostory a chodby včetně schodů umývá každý týden vždy jeden ze sousedů. Pokud jste dva sousedi na patře, máte službu ob týden, pokud jsou sousedi tři, tak jednou za tři týdny a tak dále.

Žádná reakce?

Co ale dělat, když se sousedé k ničemu nemají a vy se naopak můžete roztrhnout, aby byl na schodech pořádek? Nepomáhají drobná upozornění nebo promenádování se se smetákem zrovna ve chvíli, kdy jdou sousedé z práce nebo z obchodu?

Pokud jim to nedocvakne, k úklidu je popostrčte! Stačí si na chvilku zahrát na dítě a vyrobit si ukazatel, podle kterého se budou služby pravidelně a spravedlivě střídat. Stačí si pořídit nějakouo krabici nebo papír, vystřihnout z něj kolečko nebo čtverec, na strany napsat příjmení každého ze sousedů a doprostřed dáte šipku, která bude ukazovat na jméno toho, kdo má úklid!

Chytrému napověz!

Když bude šipka na vašem jméně, povinnost si splníte, jak se patří. Schody i chodbu zametete a potom ji vytřete mopem s mokrou vodou. Šipku z vlastního jména přesunete na souseda a budete čekat, co se bude dít. Popohnat ho můžete i tím, že na chodbě necháte kbelík s mopem!

Pokud si soused povinnost nesplní, můžete k jeho jménu přiložit magnet se smutným smajlíkem, ale i s nazlobeným smajlíkem. Pokud si ani tak soused ničeho nevšimne, nezbude vám, než zaklepat na jeho dveře a snažit se vyříkat si problém z očí do očí!

Marie Popelková | inStory.cz
Témata: úklid, schody, sousedé, mop
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dlouhé písečné pláže, průzračná voda a levné služby. Egyptská Hurghada je opravdový ráj pro seniory

Věda & Vesmír

Astronomové objevili desítky obřích černých děr. Většina pamatuje zrod vesmíru

Bydlení

Nevyhazujte starý chleba. Pomůže vám vyčistit stěnu nebo třeba fleky na ubruse

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu