Neumývají sousedi schody? Vyrobte jim ukazatel, který jim povinnosti připomene!

Pokud si sousedé nehledí pořádku na schodech, upozorněte je originálním způsobem!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
14. března 2017 12:34 / www.i.nere.cz
  0   0
Potrpíte si na pořádek, který se snažíte dodržovat jak doma, tak v okolí, ale stále vám to někdo kazí? Váš byt se vždy blýská čistotou, ale když vyjdete na schody a vidíte rohožku sousedů, dělá se vám mdlo? Naučte pořádku i vaše nepořádné sousedy! Stačí k tomu vyrobit z papíru jednoduchý ukazatel toho, kdo má kdy úklid!

V domě jsou takové zvyky, že společné prostory a chodby včetně schodů umývá každý týden vždy jeden ze sousedů. Pokud jste dva sousedi na patře, máte službu ob týden, pokud jsou sousedi tři, tak jednou za tři týdny a tak dále.

Žádná reakce?

Co ale dělat, když se sousedé k ničemu nemají a vy se naopak můžete roztrhnout, aby byl na schodech pořádek? Nepomáhají drobná upozornění nebo promenádování se se smetákem zrovna ve chvíli, kdy jdou sousedé z práce nebo z obchodu?

Pokud jim to nedocvakne, k úklidu je popostrčte! Stačí si na chvilku zahrát na dítě a vyrobit si ukazatel, podle kterého se budou služby pravidelně a spravedlivě střídat. Stačí si pořídit nějakouo krabici nebo papír, vystřihnout z něj kolečko nebo čtverec, na strany napsat příjmení každého ze sousedů a doprostřed dáte šipku, která bude ukazovat na jméno toho, kdo má úklid!

Chytrému napověz!

Když bude šipka na vašem jméně, povinnost si splníte, jak se patří. Schody i chodbu zametete a potom ji vytřete mopem s mokrou vodou. Šipku z vlastního jména přesunete na souseda a budete čekat, co se bude dít. Popohnat ho můžete i tím, že na chodbě necháte kbelík s mopem!

Pokud si soused povinnost nesplní, můžete k jeho jménu přiložit magnet se smutným smajlíkem, ale i s nazlobeným smajlíkem. Pokud si ani tak soused ničeho nevšimne, nezbude vám, než zaklepat na jeho dveře a snažit se vyříkat si problém z očí do očí!

Marie Popelková | inStory.cz
Témata: úklid, schody, sousedé, mop
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zchlaďte se po práci u vody. Zkuste přírodní jezera s nádherně čistou vodou

Věda & Vesmír

Proč je sluneční koróna teplejší než povrch samotné planety? Mohou za to magnetické vlny

Bydlení

Prorůstající plevel mezi dlažbou nikdo nechce. Odstraňte jej rychle a účinně i s kořeny

Zavřít reklamu