Špatně se vám spí? Víme, čím to je!

 Dům 
26. ledna 2017 12:13 / Marie Popelková
  1
📷
3 fotografie v galerii
Do ložnice se nehodí zrcadla! Vyvolávají pocit, že nejsme sami! Shutterstock
Nemůžete v noci dlouho zamhouřit oči, přestože jste unavení? Přehazujete se ze strany na stranu, a když už zaberete, budíte se při každé příležitosti? Příčinou mohou být předměty, které ve vaší ložnici nemají co dělat. Které to jsou? Možná se budete divit!

První chybu lidé dělají, když si do ložnice dávají výrazné barvy nebo obrazy. Vhodné jsou totiž spíš klidné barvy, aby se člověk před spaním uvolnil a neměl negativní myšlenky. Tmavé barvy vyvolávají deprese, křiklavé zase neklid!

Žádná elektronika

Do pokoje, kde čerpáme nejvíce energie, nepatří ani elektronika jako například televize. Mnoho lidí toto pravidlo porušuje a někteří u televize často usínají. Spánek však není kvalitní, protože mozek reaguje na podněty z televize, a proto tělo neodpočívá, jak by mělo. Dobré není mít u sebe ani mobil. Elektronika nevysílá dobré proudění a také poutá pozornost, takže spaní není tvrdé.

Přestože se na sebe někdo rád dívá a má zrcadlo pomalu na každé stěně, v ložnici by opravdu nemělo být. Lehce totiž navozuje dojem, že v pokoji nejste sami. Někdo tak může mít různé úzkosti a obavy, které potom vedou k neklidnému spaní a k leknutím ze spánku.

Pocit nebezpečí

Špatné spaní si můžete způsobit i tím, když budete mít hlavu v prostoru, nebo dokonce nasměrovanou ke dveřím. V člověku tak totiž vzniká pocit možného nebezpečí, takže se pak necítí klidný. Lepší je dávat postel tak, aby byla hlava u stěny.

Dobrý nápad není ani dávat nad postel těžké předměty. Významný obraz sice může dobře vypadat, ale je hodně těžký a může způsobit zranění, když náhodou vlivem průvanu spadne na hlavu. To samé platí o velkých lustrech, které nejenže vyvolávají nebezpečí, ale taky mohou odrážet světlo nebo vyvolávat zvuk, který je pro spaní nepříjemný!

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod