Rozjasněte dům vonnými svíčkami! Na co však dát pozor?

 Dům 
19. ledna 2017 12:13 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Svíčky navozují příjemnou atmosféru, ale jsou taky hezkou dekorací a vhodným dárkem! www.babinet.cz
Potřebujete v dnešní uspěchané době chvíli vypnout a zrelaxovat? Máte však práce nad hlavu a jste rádi, když večer padnete do postele a alespoň na noc necháte starosti za dveřmi bytu? Provoňte aromatickými svíčkami a načerpejte energii z uklidňující atmosféry!

Potřebujete v dnešní uspěchané době chvíli vypnout a zrelaxovat? Máte však práce nad hlavu a jste rádi, když večer padnete do postele a alespoň na noc necháte starosti za dveřmi bytu? Provoňte aromatickými svíčkami a načerpejte energii z uklidňující atmosféry!

Různé druhy

Vonné svíčky jsou na relaxaci ideální, protože mají pozitivní vliv na psychiku. Na trhu jsou dnes k dostání různé druhy, velikosti, tvary, barvy a vůně. Právě vůně se začne šířit zapálením svíčky a jejím uhašením zase mizí. Proto je možné střídat svíčky podle nálady.

Esenciální oleje, které se ze svíček vypařují, harmonizují mysl. Výrobci se zaměřují na to, aby svíčka nejen voněla, ale aby přinesla lidem klid, rovnováhu, ale i povzbuzení a svěžest. Vonné svíčky lze rozddělit podle jejich zaměření nebo příležitosti, pro kterou se hodí.

Jedinečná vůně

V obchodech najdeme vánoční svíčky, které voní například po cukroví nebo po jehličí, ale taky po svařeném vínu, skořici a podobně. Další svíčky jsou vonět po ovoci, koření nebo po různých květech. Výběr vůní je obrovský a každá vůně je jedinečná. Může vonět jako skutečná květina, ovoce nebo cokoliv jiného, co si kdo vymyslí!

Svíčky mají i hezkou dekoraci, takže jsou i vhodným a osvědčeným dárkem. Nejenže obdarovanému ozdobí byt, ale ještě mu mohou posloužit k relaxaci a také například k romantické chvíli ve dvou. Některé svíčky dokonce odpuzují hmyz, takže mohou být i praktické.

Pozor na nebezpečí

Nezapomeňte však na to, že všeho moc škodí. Je potřeba myslet na to, že by se vůně svíčky neměla překrývat s jinou vůní jako například s vonnými tyčinkami, aromalampou nebo osvěžovačem vzduchu. V takovém případě by vůní bylo až příliš a spíš by vás z nich rozbolela hlava.

Myslete také na to, že svíčka sice hezky hoří, ale pouze když je to plamínkem. Svíčky proto nenechávejte nikdy bez dozoru, ukliďte je z dosahu dětí, nedávejte je k hořlavým věcem ani do průvanu a vždy plamínek uhaste, než odcházíte! Stačí totiž zapomenout a hned může být doslova oheň na střeše!

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sídlo Elvise Presleyho bylo luxusní a výstřední. Nahlédněte do života krále rock and rollu

Styl

Soňa (40): Nenapadlo mě, že rozvod může vztah zachránit

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu