Pořizujeme štěně: Co nám nesmí chybět, než ho přinesete domů?

 Mazlíčci 
20. ledna 2017 06:51 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Základní výbavu pro štěňátko pořizujeme ještě před jeho příchodem do rodiny Shutterstock
Některé věci pro psí miminko budeme potřebovat takřka okamžitě. Další sice můžeme dokoupit později, první dny však nejspíš nebudeme mít na obcházení prodejen čas. Rovněž musíme počítat s tím, že většinu věcí budeme postupně nahrazovat podle velikosti rostoucího mazlíčka.

1) Pelíšek

Štěňátko prospí až 16 hodin denně, takže velice důležitou součást jeho výbavy představuje pelíšek. Na trhu je velký výběr, od měkkých textilních přes vyztužené molitanem až po proutěné košíky, které ale nejsou praktické na údržbu. Pelíšek by měl odpovídat velikostí svému budoucímu uživateli, musí být pohodlný a dodávat mu pocit bezpečí. Tuto funkci by neposkytl příliš velký pelíšek, v němž by se drobný pejsek mohl ztrácet.

Do prvního „bydlení“ není nutné investovat příliš mnoho peněz, počítejme s tím, že mu pejsek brzy odroste, a navíc ho pravděpodobně i hodně poničí.

2) Misky

Každý pes potřebuje i dvě misky – na potravu a na vodu, kterou musí mít k dispozici 24 hodin denně. Nejpraktičtější jsou s gumovou podložkou, které nekloužou, nedají se převrhnout a snadno se čistí. Zcela nevhodné jsou skleněné.

3) Obojek a vodítko

Žádný majitel psa se neobejde bez obojku a vodítka. Pro štěně je nejvhodnější jednoduchý hladký obojek, podšitý měkkou plstí. Také vodítko postačí zprvu jednoduché, nepříliš dlouhé. Samonavíjecí jsou nevhodné pro nácvik chůze u nohy. I ten nejpřátelštější pes má mít svůj náhubek, který nesmí nikde tlačit nebo dřít.

4) Hračky

Pokud nechceme štěněti obětovat zařízení bytu, musíme mu včas dopřát i vhodné hračky. Hlavním kritériem výběru by měl být materiál, speciální „psí“ hračky jsou mnohem odolnější než dětské. 

5) Krmení

Pokud jde o krmení, se psy je to jako s malými dětmi – ne všechno, co jim chutná, jim také prospívá. Zdrojem zdraví a duševní pohody je tedy pouze nutričně vyrovnané a současně chutné krmivo, které volíme podle velikosti rasy a věku štěněte. Prakticky všichni výrobci nabízejí speciální stravu, na niž si malé štěňátko nejsnadněji zvykne. U dobrých chovatelů se s ní setká poprvé ještě dřív, než od své matky odejde „do služby“.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum