Vypuďte potkana z Vašeho příbytku!

 Mazlíčci 
21. ledna 2017 20:48 / Marie Popelková
  0
📷
2 fotografie v galerii
Pasti na potkany jsou výborným řešením, jak se zbavit potkana.  Shutterstock
Myš domácí a potkan jsou nejčastějšími hlodavci, kteří se pokoušejí dostat do našich příbytků. Nejlogičtějším způsobem obrany proti hlodavcům je prevence, čili zamezení v proniknutí do domu.

Krysy jsou u nás již poměrně vzácné, protože je vytlačili potkani, kteří jsou mnohem odolnější, silnější a přizpůsobivější. Způsob hubení obou těchto škůdců je stejný. Zbavit se potkanů bývá celkem problém, protože se velmi rychle množí, jsou velmi odolní a chytří.

Potkana lze zabít těmito způsoby:

použití pastí – jednoduchá metoda jak zabít potkana je chytit ho do pasti. Jako návnadu na potkany je nejlepší použít chlebovou kůrku opečenou na slanině ( výrazně voní, a v pasti dobře drží) ale s úspěchem lze použít téměř jakékoli jídlo ( sýr, salám,…)

Výhody: potkan se chytí téměř 100%. Past ho zabije rychle a bezbolestně, nemusíte po domě rozmisťovat jedovaté nástrahy.

Nevýhody: Potkany jsou velmi chytří, a když uvidí, že past jednoho z nich zabila, další už do pasti nikdy nevleze! Proto je tato metoda vhodná pouze domů nebo do sklepa, kam vám vběhl pouze jeden potkan.

Použití jedů – asi nejúčinnější metoda likvidace potkanů.
Výhody: malá pracnost, velmi jednoduchá aplikace, vysoká účinnost

Nevýhody: může se stát, že potkan uhyne někde za obložením, a potom vám bude doma smrdět, ale při použití samoobslužných sáčků Liquid Bag Aroma, nebo gelu Liquid Gel Rat výrobce udává, že myš před smrtí cítí pocit dušnosti, a vylézá uhynout na volné prostranství. Potkan je velmi chytrý a když vidí něco neznámého, nechá te nejprve ochutnat nějakého mladšího jedince, a teprve když se mu nic nestane, sežerou nástrahu i ostatní. Proto u některých prodávaných nástrah působí až po několika dnech po sežrání.

Potkana lze vypudit těmito způsoby:

Pomocí elektronických plašičů - plašiče a odhaněče potkanů fungují na principu ultrazvuku. Nejlepší jsou ty, které nepravidelně střídají vysílané frekvence, čímž se minimalizuje možnost, že by si potkan na zvuk zvykl a přestal mu vadit.
Výhody: malá pracnost, plašič zvířata nezabije, ochrání chatu i když tam nejste

Nevýhody: potkan je extrémně odolné a přizpůsobivé zvíře, může se stát, že si na zvuk plašiče po nějaké době zvykne, a vrátí se, u plašičů s nepravidelně vysílanými frekvencemi se to však stává velmi zřídka.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Svatební diadém princezny Diany bude konečně vystaven

Styl

Dana (50): S manželem nám to neklapalo. Našla jsem si milence a ztratila úplně všechny

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu