Dopřejte si luxus a pohodlí v podobě podlahového vytápění!

 Dům 
18. ledna 2017 12:33 / Marie Popelková
  11   0
📷
3 fotografie v galerii
Podlahové topení vám rozšíří teplo po celém bytě! www.kalkulackaeneregie.cz
Topíte o sto šest, ale pořád vás v zimě zebou nohy? Cítíte i přes ponožky studenou dlažbu, takže raději nazouváte teplé papuče, ve kterých vypadáte jako babička v důchodkách? Hoďte pantofle do kouta a dopřejte si teplo přímo od nohou díky podlahovému vytápění!

Pokud se pro něj rozhodnete, musíte vyřešit otázku, zda bude teplovodní, nebo elektrické. Každá varianta má klady i zápory. Například celková tloušťka podlahy je vyšší u teplovodního než u elektrického. Na druhou stranu má díky tomu podlaha lepší akumulační schopnost. To je někdy výhoda, protože v místnosti není tak rychle zima. Zase se ale déle zahřívá.

Výhodou teplovodního systému je fakt, že může být napojený jako topení na jakýkoliv zdroj tepla a v budoucnu je možné ho zaměnit za jiný. Nevýhodou je obtížnější instalace a vyšší pořizovací náklady spojené s vybudováním komína, plynové přípojky, skladu a paliva a podobně.

Vyšší náklady

Elektrické je zase méně investičně náročné, je možné ho instalovat kamkoliv bez ohledu na typ místnosti a podklad, umožňuje vyhřívat jen některá místa nebo místnosti, je pružnější a má jednoduchou a přesnou regulaci. Hlavní nevýhodou elektrického vytápění je ale cena elektrické energie, takže vyšší provozní náklady.

Při výběru vhodné varianty dbejte na to, jestli bude vytápění hlavní, nebo doplňkové, na typ místností i na tepelné ztráty objektu. V domech s nízkou tepelnou ztrátou ho možete použít i jako hlavní zdroj tepla. Přesto se často kombinuje s jiným zdrojem jako například s krbovou vložkou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Co je transepidermální ztráta vody a jak ovlivňuje vaši pleť

Dům a zahrada

Zazimování levandule. Pozor si dejte hlavně na stonky

Zavřít reklamu