Namíchejte si vlastní substrát na sukulenty

Chystáte se přesazovat sukulenty? Vyzkoušejte náš tip na namíchání vlastního substrátu!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
12. března 2017 12:02 / Internet
  0   0
Libujete si v pěstování sukulentů? Dáme vám tip, jak si namíchat vlastní substrát k jejich pěstování. Je to velmi snadné, a navíc levnější než kupovat směs prodávanou v obchodech.

Sukulenty jsou oblíbené, protože jejich pěstování není příliš náročné. Na výrobě substrátu vhodného k jejich růstu rovněž není nic složitého.

Budeme potřebovat pouze tři přísady, které můžeme sehnat v každém obchodě se zahradnickými potřebami. Jde o obyčejný substrát, písek a perlit nebo pemzu.

Jako základ pro vlastní směs k pěstování sukulentů lze použít jakýkoliv běžný substrát. Klidně můžete sáhnout po tom, který bude zrovna ve slevě. Nejvhodnější je ale lehký substrát spíše než těžký a navíc takový, který neobsahuje vermikulit nebo zadržuje vodu déle než ostatní druhy.

Sukulenty totiž potřebují půdu, která odvádí vodu, ne tu, která ji zadržuje. Při výběru písku upřednostněte spíše hrubý před jemným. Perlit zadržuje velmi malé množství vlhkosti a také zabraňuje stlačování půdy.

Pro výsadbu sukulentů smíchejte složky v poměru: 3 díly substrátu, 2 díly písku a 1 díl perlitu. Kdybyste chtěli sadit kaktusy, přidejte více písku a perlitu, aby se v půdě drželo ještě méně vody.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i teplé dny plnými doušky

Věda & Vesmír

Konec triasové doby zabil vše v mořích a přinesl milion let dešťů

Bydlení

Nezapomeňte si před mrazem zabezpečit vodoměry. Ať vás to pak nestojí zbytečné peníze

Zavřít reklamu