Namíchejte si vlastní substrát na sukulenty

 Zahrada 
12. března 2017 12:02 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Chystáte se přesazovat sukulenty? Vyzkoušejte náš tip na namíchání vlastního substrátu! Internet
Libujete si v pěstování sukulentů? Dáme vám tip, jak si namíchat vlastní substrát k jejich pěstování. Je to velmi snadné, a navíc levnější než kupovat směs prodávanou v obchodech.

Sukulenty jsou oblíbené, protože jejich pěstování není příliš náročné. Na výrobě substrátu vhodného k jejich růstu rovněž není nic složitého.

Budeme potřebovat pouze tři přísady, které můžeme sehnat v každém obchodě se zahradnickými potřebami. Jde o obyčejný substrát, písek a perlit nebo pemzu.

Jako základ pro vlastní směs k pěstování sukulentů lze použít jakýkoliv běžný substrát. Klidně můžete sáhnout po tom, který bude zrovna ve slevě. Nejvhodnější je ale lehký substrát spíše než těžký a navíc takový, který neobsahuje vermikulit nebo zadržuje vodu déle než ostatní druhy.

Sukulenty totiž potřebují půdu, která odvádí vodu, ne tu, která ji zadržuje. Při výběru písku upřednostněte spíše hrubý před jemným. Perlit zadržuje velmi malé množství vlhkosti a také zabraňuje stlačování půdy.

Pro výsadbu sukulentů smíchejte složky v poměru: 3 díly substrátu, 2 díly písku a 1 díl perlitu. Kdybyste chtěli sadit kaktusy, přidejte více písku a perlitu, aby se v půdě drželo ještě méně vody.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Skvělý pomocník na celulitidu i vrásky: Maderoterapie

Tech

Logo Apple na zadní straně iPhonu není jen tak. Co tajné tlačítko umí a jak jej odemknout

Zavřít reklamu