Jaro pomalu začíná! Oprašte gril a servírujte na stůl!

Až gril pořádně očistíte, můžete se začít oddávat skvělé vůni a poté chuti!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
08. března 2017 12:40 / www.magazinzahrada.cz
  0   0
Zima už pomalu, ale jistě odchází, a proto oprašte gril a vydejte se vstříc gurmánským radovánkám! Prostřete stůl, přichystejte maso, ale než ho hodíte na gril, je potřeba po zimě provést údržbu! Nikomu by totiž nechutnalo maso ze špinavého grilu!

Nejčastější činností je čištění mřížky nebo tálu, což bude platit u všech typů grilů, ať už je elektrický, plynový nebo na brikety či dřevěné uhlí. Podle typu však budete vybírat kartáče na očištění. Mřížky a tály jsou nejčastěji z litiny, nerezu nebo keramického smaltu. U smaltu se používají kartáče s mosaznými štětinami. Pokud byste používali ocelový kartáč, můžete mřížku poškodit! Ocelovými kartáči můžete čistit mřížky z litiny a nerezu.

Po každém jídle!

Odborníci doporučují čistit mřížku nejen po zimě, ale po každém grilování. Pokud tedy chystáte více chodů, je lepší před každým z nich mřížku očistit. Zbytek potravin se totiž může projevit na chuti jídla, které dáte na mřížku jako další.

Čištění usnadní i samotný gril. Když se totiž zahřeje na vysokou teplotu, mnoho ze zbytků shoří. Zbytek nečistot se pak odstraní kartáčem.Grily na dřevěné uhlí a brikety je vhodné čistit zatepla. U grilu s poklopem lze odstranit mastnotu z vnitřní strany také kartáčem. Na vnější stranu bude stačit hadr.

Vhodné přípravky

Než se pustíte do čištění, musíte zvolit vhodné čisticí prostředky. Měly by být vhodné k tomu, že přijdou do styku s potravinami. Lehce se to dočtete na obalu přípravku. Nejznámější je rozprašovač, kterým celý gril postříkáte. Chvíli ho necháte působit a potom nečistoty setřete.

Použít můžete i běžný jar na nádobí, ale musíte s ním zacházet opatrně. Vzít si k tomu můžete i speciální čistič, který podporuje rozpouštění zbytku potravin. A až bude gril čistý, můžete začít pokládat maso, užívat si skvělou vůni a chuť!

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Inspirace na víkend. Zatoulejte se na jedno z nejzajímavějších míst v České republice

Věda & Vesmír

Díky změně klimatu přijdeme o dobrou kávu

Bydlení

Jak zatočit s rybinou. Použijte sodu, citron nebo čajovou sedlinu

Zavřít reklamu