Kam umístit pračku

 Dům 
09. března 2017 22:56 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nestandardní umístění pračky. Shutterstock
Před lety nám bylo hej. O tom, kde doma umístíme pračku, jsme vůbec neuvažovali. Její místo bylo v koupelně – co řešit?

Teoreticky, tato technika může být v každém místě, kde je možné čerpat vodu:

  • koupelny;
  • WC;
  • kuchyně.

V praxi je volba místa, což je výhodné umístit zařízení, může způsobit potíže.

Funkce

V ideálním případě by plán by měl být umístěním pračky během cesty k větší údržbě.V takovém případě budete moci dosáhnout nejvhodnějšího instalaci takového zařízení.
psací stroj musí být nainstalován na rovný povrch.Dojde-li ke zkreslení, je nutné upravit polohu stroje nastavitelných nohou.
Při výběru místa pro pračku na prvním místě brát v úvahu rozměry přístroje.Také velmi často je stroj vybrán na základě velikosti volného prostoru, který se nachází v bytě.
Ujistěte se, že nakreslit plán místnosti, vzít v úvahu prostor pro snadný pohyb mezi objekty.

Tradice s novou tváří

Navzdory dalším možnostem zůstává nejčastějším místem pro umístění pračky stále koupelna. Přesto i zde můžeme nalézt zajímavá řešení, kdy nám pračka nebude překážet a s koupelnou bude vizuálně splývat. Řešením je umístit pračku do předem vyzděné niky na její rozměry. Zde je však nutné zvážit, jak dlouho pračku již máme a zda nám její velikost plně vyhovuje. Pokud předpokládáme, že budeme brzy kupovat novou, jinak velkou, je vhodné na to již nyní pamatovat.

Zbylý prostor nad pračkou je obvyklé až po strop využít na police. Zpravidla zůstávají otevřené, s volným uzavíráním horizontálními žaluziemi. Barvu žaluzií volíme buď neutrální bílou, stejně jako máme zařizovací předměty, případně v barvě obkladů nebo doplňků. Toto řešení je možné použít, i pokud umístíme pračku do místnosti s WC, což je v poslední době také jedna z více využívaných možností.

„Pračka může být umístěna i v pohledné skříni, jejíž horní část bude sloužit pro kosmetiku nebo ručníky. Dvířka takové skříně mohou ladit s obklady koupelny, koupelnovým nábytkem, může je tvořit i zrcadlo,“ doplňuje architektka Kristina Ullmannová.

Další z koupelnových možností nám nabízí zvolit nižší pračku a umístit ji pod pult s umyvadlem. V tomto případě bývá pult vyzdívaný, do něj se pak vsazuje umyvadlo. Celá čelní plocha patří skříňkám s klasickými dvířky. Pračka může být buď samostatně vsunutá pod desku, nebo i ona může být skryta. Je však nutné volit pračku s předním plněním.

Překvapivé možnosti

Jsme rádi, že se do bytu vůbec vejdeme – možná i vás na téma samostatné místnosti pro domácí práce podobná myšlenka hned napadla. Byla by škoda ji ale hned zpočátku zatratit. Jak nás může řada rekonstrukcí bytů přesvědčit, v mnoha případech to není jen otázka velikosti bytu. Mnoho bytů má řadu nevyužitých prostor, nejrůznějších přístupových či průchozích chodeb a chodbiček, které je možné v rámci rekonstrukce zrušit, případně pozměnit a místo na malou, ale přesto samostatnou místnost pro domácí práce je na světě.

„Místo pro komoru bývá možné najít většinou ve středových neosvětlených prostorách bytu. Takové prostory jsou často i v menších panelákových bytech. Komora také často sousedí s koupelnou, kuchyní nebo WC, proto přivést vodu a odpad by neměl být velký problém,“ doplňuje architektka Kristina Ullmannová.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Proč stárnou muži pomaleji? Rozdíl mezi ženskou a mužskou pokožkou je obrovský

Dům a zahrada

Provoňte toaletu snadno a rychle pomocí dvou věcí. Nečekaně dobře poslouží aviváž a zubní pasta

Zavřít reklamu