Vyrobte si šumivou bombu do koupele

Udělejte si koupelové bomby vlastních vůní a barev!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dílna 
13. května 2017 12:08 / make life lovely
  0   0
Čeká nás druhá neděle v květnu a s ní také svátek matek. Už máte pro maminku vymyšlenou nějakou milou, malou pozornost, která by jí udělala radost? Vlastnoručně vyrobená, voňavá bomba do koupele by mohla být ideálním dárkem! Poradíme, jak na ni!

Rádi si vychutnáte dlouhou, horkou, voňavou koupel? Co takhle vytvořit si šumivou bombu do koupele přesně podle vašich představ? Když se vám výroba zalíbí, můžete vyzkoušet nepřeberné množství jejich různých druhů. Také se určitě ve vašem okolí najde někdo, kdo by bombu do koupele ocenil jako dárek.

Co všechno budeme na výrobu potřebovat? Nejdůležitějšími ingrediencemi jsou: hrneček jedlé sody, půl hrnečku kyseliny citronové, půl hrnečku síranu hořečnatého neboli epsomské soli, lžička vody, dvě lžičky esenciálního a tři lžičky olivového oleje. Esenciální olej zvolte podle vlastní preferencí. Dále můžete přidat i potravinové barvivo. Nakonec budeme potřebovat misku, ve které vše smícháme, metličku na šlehání a plastové formičky.

Postupovat budeme tak, že nejprve všechny suché přísady nasypeme do misky a smícháme pomocí metličky. V jiné nádobě spojíme dohromady tekuté ingredience. Kromě esenciálního oleje můžete přidat i pár kapek parfému a vytvořit nové zajímavé kombinace vůní.

Potom opatrně, lžičku po lžičce přidávejte tekutou směs do té suché. Až bude vše dobře spojené, natlačte surovinu do formiček a nechte zaschnout. Pracujte rychle, aby vám směs nezaschla příliš brzy.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Krása, která vám vyrazí dech. Poznejte úchvatná místa slavné říše

Věda & Vesmír

Satelitní data odhalují zajímavou skutečnost. Opatření proti pandemii přinesla celé Evropě něco velmi...

Bydlení

Nastal čas dýní. Díky správnému skladování vám vydrží až do jara

Zavřít reklamu