Vyrobte si na léto originální boty, které nebude mít nikdo jiný

 Dílna 
04. května 2017 10:53 / redakce
  1   0
📷
3 fotografie v galerii
Vylepšete si žabky podle vlastního vkusu! Archiv
I když je léto ještě daleko, slunečných dnů začíná pomalu přibývat. Připravte se s předstihem na letní procházky a vyrobte si originální žabky, které nebude mít nikdo druhý! Pak už vám nebude zbývat nic jiného než se těšit, až v nich poprvé vyrazíte k vodě!

Nejlepší jsou takové nápady, které nezaberou moc času a nestojí moc peněz. Přesně mezi takové patří tento tip na výrobu žabek. Konečné dílo navíc vypadá hezky a zároveň je pohodlné k nošení.

Nejprve si připravíme pár žabek. Buď si můžeme nějaké levné pořídit, nebo použít starší obnošené. Dále seženeme kus silné a pevné látky dle vlastního výběru. Nakonec si připravíme nůžky a tavnou pistoli nebo sekundové lepidlo.

Nejdříve nastříháme látku. Na každou botu budou potřeba dva proužky látky. Kratší bude mít polovinu délky toho většího. Šířku zvolte podle toho, jaká vám bude nejlépe vyhovovat při chůzi. Potom sešijte jednotlivé proužky tak, aby vznikly trubičky.

Poté odstraňte z žabek předchozí řemínky. Jednoduše je zespod vystrčte a ustřihněte. Kratší proužek látky přeložte napůl, chyťte jej za střed a ten pak zespodu provlečte otvorem v přední části boty. Nahoře nechte smyčku a konce vespod zavažte na uzel.

Vezměte delší kus látky, provlečte jej nejprve jednou z děr v botě, poté smyčkou, která vznikla z kratšího kusu látky, a nakonec jej vystrčte druhým otvorem v botě. Konce vespod žabky zajistěte uzlem. Vyzkoušejte, zda bota sedí. Pokud ano, kápněte zespod mezi uzly a botu lepidlo. Zastřihněte a zalepte i přečnívající zbytky látky za uzly a stylové žabky jsou na světě!

Témata: žabky, boty, léto, látka
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Co je transepidermální ztráta vody a jak ovlivňuje vaši pleť

Dům a zahrada

Zazimování levandule. Pozor si dejte hlavně na stonky

Zavřít reklamu