Jak využít starou matraci, abyste ji nemuseli vyhazovat

 Dílna 
19. února 2020 10:00 / Eva Vogelová
  2
📷
4 fotografie v galerii
Z matrace, která vám dosloužila, si můžete udělat gauč Depositphotos
Plánujete si pořídit novou matraci, ale nevíte, co dělat s tou starou? Můžete se zeptat po okolí, zda o ni někdo nemá zájem. Další možností je, že ji odvezte na charitu a budete mít ze sebe dobrý pocit. Pokud nenajdete žádného zájemce, byla by škoda ji vyhodit. Zjistěte, jak ji využít.

Každá matrace má nějakou životnost. Tu jí sice můžete prodloužit důkladnou péčí, ale jednou přijde čas, kdy ji budete muset vyměnit za novou. Pokud ten čas přišel právě nyní, staré matrace se nezbavujte. S trochou kreativity a našimi tipy ji můžete v domácnosti zužitkovat prakticky.

Retro gauč  

Pokud vám v domě, bytě či na zahradě ještě zbývá místo, můžete si udělat vlastní gauč. Nebude vás to stát nic a ještě si ho vytvoříte podle vlastních představ. Kromě staré matrace k tomu však budete potřebovat ještě palety. K tomu, aby se vám to povedlo, potřebujete také trochu zručnosti.

Sežeňte si tři nebo čtyři palety, bude záležet na tom, jak máte matraci velkou. Vezměte šmirgl a ošmirglujte je do hladka. Následně je natřete barvou, která se vám líbí. Nakonec je přidělejte k sobě. Na matraci si pořiďte potah.

Pokud budete potřebovat, velikostně matraci upravte a povlak sešijte přímo na míru. Můžete si samozřejmě z palet vytvořit i opěradlo a sehnat si polštáře, ale to už by bylo na výrobu trochu náročnější.

Opora pro kytky

Pokud máte matraci, ve které jsou pružiny, můžete ji využít jako oporu na kytky. Vyndejte z matrace konstrukci a zbytek můžete vyhodit. Tu pouze opřete o zeď a před ní nasadíte plazivé rostliny. Tím, že budou postupně růst a na konstrukci se hezky uchytí, celou ji zakryjí a vaše rostliny budou vypadat skvěle.  

Čelo postele

Postrádá vaše postel čelo? Můžete si ho vyrobit sami a to s pomocí matrace. Nebude to nijak obtížné. Stačí, abyste si na matraci pořídili potah, který se vám bude líbit. Pokud by vám matrace nešla připevnit k posteli, můžete ji přidělat ke zdi a začátek postele k ní pouze dosunout. Dále čtěte: Proč nikdy neskladovat věci pod postelí?

Témata: matrace, postel, gauč, čelo, kytky
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Aňa Geislerová jako prezidentka Česka. V Čaputové prý inspiraci nehledala

Styl

Původ pověry o svatbách v máji i nové trendy šatů pro nevěsty odhalila majitelka svatebního salonu

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu