Květinová dekorace z vatových tyčinek do uší

Vatové tyčinky lze využít i jinak než jen do uší
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Dílna 
04. února 2020 09:58 / Pinterest
  43   4
Pokud jste měli dojem, že vatové tyčinky se hodí jen k čištění uší, jste na velkém omylu. Jednoduše z nich vytvoříte i působivou květinovou výzdobu. Postup je tak snadný, že jej zvládnou i šikovné děti.

Spousta lidí nemá čas se starat o živé květiny a mnohým je také líto, když řezané květiny po pár dnech uvadnou. Řešením je pořídit si domů umělé květy, které vydrží v perfektní formě i mnoho let. Dnes už není problém sehnat umělé květiny, které od živých ani pomalu nejde rozeznat. Můžete si je ale také vyrobit. K jedné takové dekoraci vám postačí vatové tyčinky do uší.

Co budete potřebovat

  • tyčinky do uší
  • potravinářskou barvu
  • polystyrenovou nebo pěnovou kouli
  • nůžky
  • misku
  • vodu
  • tavnou pistoli
  • stonky z umělých květin

Jak na to

Ze všeho nejdříve si nachystejte dostatečné množství vatových tyčinek a přestřihněte je na polovinu. Když máte tyčinky připravené, začněte je postupně zapichovat do polystyrenové či pěnové koule. Postupujte od středu nahoru a dolů. Mezi jednotlivými tyčinkami dodržujte asi pětimilimetrový odstup.

Jakmile budete mít kouli zcela pokrytou vatovými tyčinkami, smíchejte si v misce v troše vody potravinářsé barvivo podle svého výběru (lze ale použít i jakékoliv jiné barvy). Konce tyčinek máčejte do barvy tak, aby byly všechny tyčinky stejně nabarvené. Potom kouli položte na ručník, aby vyschla. Počítejte s tím, že barva po uschnutí zesvětlá. Pokud tedy chcete výraznější odstín, je třeba, aby za mokra byla barva opravdu tmavá.

Pak už jen stačí ustřihnout ze starých umělých květin jejich stonky a zapíchnout na ně nabarvené květy. Pro jistotu můžete stonky ještě zajistit lepidlem z tavné pistole.

V jednoduchosti je krása

Kdo chce, může si takto vytvořit pestrobarevnou kytici, krásně ale tyto květy vypadají spíše v menším množství a v jednoduché bílé či průhledné váze. Je pravdou, že údržba květů není úplně jednoduchá, ale vzhledem ke snadné a levné výrobě vás to ani nemusí trápit. Jednoduše si pak vytvoříte zase nové. Nápady na výrobu jarních dekorací najdete v našem článku zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Za nejčistším vzduchem v Evropě se nemusíte trmácet daleko. Máte ho na dosah ruky

Věda & Vesmír

Vědci objevili nejstarší život na Zemi ve 3,5 miliardy let starých skalách v Austrálii

Bydlení

Jak rychle vyčistit pračku. Pomoc najdete v myčce nádobí

Zavřít reklamu