Podzimní čas je vhodný k pouštění draků. Vyrobte si s námi jednoho.

K podzimu patří pouštění draků, teda alespoň za našich dětských let tomu tak bylo.
 Dílna 
01. října 2015 23:31 / Internet
  0   0
Podzimní vítr si žádá toho nejlepšího draka. Chystáte-li se s dětmi vylézt někam na kopec a užívat podzimních radovánek, nejprve si zkuste jednoho takového draka vyrobit.

Co budete potřebovat?

lehké dřevěné laťky

hedvábný papír

krepový papír

mašličky nebo proužky látky

provázek

lepidlo

nůžky

fixy, pastelky, barvičky, glitrová lepidla

Postup:

1.Nachystejte si 2 laťky – kratší a delší – velikost volte podle požadované velikosti draka. Na obou koncích každé laťky si udělejte zářezy pro provázek. Laťky spojte provázkem (hřebíčkem). Spoj by měl být ve 2/3 delší laťky a v polovině kratší laťky.

2. Potom natáhněte provázek po obvodu konstrukce – tím celou konstrukci zpevníte.

3. Hotovou konstrukci položte na hedvábný papír a obkreslete na něj obrys draka, tak aby byl cca o 2 cm z každé strany větší. Poté obrys draka vystřihněte a u každého rohu vystřihněte malé „véčko“.

4. Ještě než budete přidělávat papír na konstrukci, ozdobte draka podle svých představ. Na hedvábný papír můžete normálně kreslit či malovat – jen dejte pozor, protože papír je tenký, aby se Vám neprotrhnul. Ke zdobení používejte syté barvy, abyste draka v té výšce viděli :-).

5. Konstrukci draka přiložte na papír – na tu čistou stranu. Přebývající část papíru přehněte přes provázek a přilepte lepidlem.

6. Po zaschnutí lepidla otočte draka pomalovanou stranou k sobě a připravte si 2 provázky – opět jeden delší a druhý kratší – provázky musí přesahovat délku dřevěných latěk. Kratší provázek přivažte k oběma koncům kratší laťky (po lícové straně draka) a totéž udělejte i s delším provázkem.

7. Jednou rukou chyťte oba provázky – najdete tak bod, ve kterém se překrývají. V tomto bodě provázky spojte a přidělejte k němu vodicí provázek namotaný na cívce (může být i kousek klacíku – pozor na ostré konce).

8. V této fázi drakovi chybí akorát ocas. Ten vyrobíte z provázku a krepového papíru, mašliček nebo proužků látky. Ocas nesmí být moc těžký, měl by být zhruba dvaapůlkrát delší než drak a připevňuje se k jeho dolní části.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete své tělo i mysl do naprosté pohody

Věda & Vesmír

Koronavirus z Afriky je odolnější a nakažlivější než kdy dříve. V řadách expertů vzbuzuje obavy

Bydlení

Vodní máslenka je perfektní vychytávka pro milovníky másla

Zavřít reklamu