Vyrobte si dekorativní mísu. Vystačíte si s tím, co máte doma

 Dílna 
13. dubna 2021 13:14 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Na výrobu potřebujete jen papír, balónek a tekuté lepidlo Depositphotos
Jestli vám doma chybí miska, do níž byste mohli dát nějaké jarní dekorace nebo ovoce, máme pro vás tip, jak si jednu snadno vyrobit. A zabavíte tím i děti.

V dnešní době, kdy je většina obchodů zavřená, může být těžké sehnat, co potřebujete. Na řadu tak často přichází domácí výroba. A z pohodlí domova si snadno můžete vytvořit třeba i misku ve tvaru skořápky, do níž můžete dát ovoce, ale i jarní květiny. Její výroba je snadná a vystačíte si s tím, co máte doma.

Zábava i pro děti

K výrobě velikonoční misky určitě pozvěte také vaše děti. Nepůjde o žádnou těžkou techniku a rovněž se zde nepracuje s žádnými nebezpečnými chemikáliemi nebo předměty. Vystačíte si pouze s toaletním papírem nebo kuchyňskými utěrkami. 

Potřebujete

  • balónek nebo oblou mísu
  • tekuté lepidlo
  • vodu v rozprašovači
  • štětec
  • papírové utěrky nebo toaletní papír či ubrousky

Postup 

Nejprve si nafoukněte balónek tak velký, jak velkou si přejete mít mísu, a zavažte jej. Poté si v misce rozřeďte trochu lepidla s vodou a ubrousky si natrhejte na několik částí. Na balonek naneste první vrstvu lepidla a rozetřete jej po celé ploše, kromě špičky, kterou necháte volnou. Pokud lepidlo nemáte, pak použijte obyčejnou vodu. Na navlhčený balónek navrstvěte ubrousky nebo toaletní papír. Štětcem dobře uhlaďte. Nyní vrstvěte další kousky ubrousků na sebe, mezitím můžete balónek potírat lepidlem. Vrstev by mělo být tolik, aby vám balónek pod nimi neprosvítal. Miska by tím pádem byla velmi křehká. Hotový výrobek nechejte dobře vyschnout.

Závěrečná fáze

Jak zjistíte, že je skořápka dokonale suchá? Jednoduše. Stačí na ni poklepat a pokud vydává dutý zvuk, je hotová. Pak už jen balonek propíchněte a vyndejte ven. Okraje skořápky můžete dotvořit pomocí nůžek nebo odlamováním, aby vypadala opravdu realisticky. Hotovou misku můžete nechat v původní barvě, anebo ji domalovat vodovými či temperovými barvami. 

Zdobení

Vnitřek skořápky vystelte například smotanou trávou nebo senem či umělou trávou, stejně tak jej můžete vyložit mechem. Z vyrobené skořápky můžete vytvořit také květináč. Stačí do ní vložit navlhčenou floristickou hmotu (pod ni dejte ještě kousek igelitu, aby vám voda neponičila vaše dílo) a do ní pak zapíchněte různé květiny, vrbové proutky či zlatý déšť. Fantazii se meze nekladou. Psali jsme také: Ozdobte si dveře jarním věncem. Vyrobit jej můžete i sami, zvládne to opravdu každý.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bývalá služebná prince Andrewa musela absolvovat školení, aby se mohla správně starat o jeho sbírku 72...

Styl

Skvělý pomocník na celulitidu i vrásky: Maderoterapie

Dům a zahrada

Připravte si tablety na čištění záchodu. Postačí vám tři suroviny: Jedlá soda, kyselina citronová a...

Zavřít reklamu