Jak vybrat tu správnou šatní skříň

 Dům 
04. srpna 2017 19:02 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Dokonalá šatní skříň musí mít v každém případě jedno: dostatek úložného prostoru. Shutterstock
Možná si říkáte, že na výběru šatní skříně není nic těžkého. Protože nejdůležitější je, aby se vám vzhledově hodila do ložnice či šatny. Pouze design za kvalitou skříně ale nestojí. Stačí pomyslet na ráno, kdy otevřete skříň a místo uspořadaného oblečení se na vás vyhrne… všechno. Úsměv z tváře vám v momentě zmizí.

Jsou dva možné způsoby, jak si zařídit domácnost a jak v ní umístit šatní skříň. Buď patříte mezi ty šťastnější a díky prostornému bytu si můžete dovolit vlastní místnost pro šatnu anebo patříte mezi ty méně šťastné a budete potřebovat umístit šatní skříň do některého z pokojů, nejčastěji do ložnice.

Vnitřní uspořádání šatní skříně

Základním parametrem skříně je samozřejmě využitelný prostor k uložení věcí, kterého potřebuje každý podle svých individuálních potřeb. Pro správné uspořádání šatní skříně je vhodné a účelné, aby obsahovala několik zásuvek, kam se dají umístit drobné kusy oblečení, jako je spodní prádlo nebo ponožky. Nejdůležitější je mít šatní skříň uspořádanou tak, aby veškeré věci, které používáte nejčastěji, byly dobře dostupné. Zásuvky ve skříni by neměly být výš než 120 cm nad zemí a hloubka skříně by měla být od 50 - 70 cm.
Šatní skříň může získat na kráse i dalšími doplňky, jako jsou různé organizátory oblečení. Organizátory mohou být závěsné nebo obyčejné rozkládací a pomohou vám tak jednoduše držet ve skříni pořádek. Vhodným doplňkem skříně je umístění zrcadla, ve kterém se vždy ujistíte o svém vzhledu.

Zmenšené prostory

Posuvné dveře

Jelikož je šatní skříň zpravidla umístěna v ložnici a ložnice je v menších místnostech domu, je velice aktuální řešit prostor, který skříň zabírá. Mezi současné trendy bezesporu patří skříně s posuvnými dveřmi nebo dvířky skládacími. Jsou ideálním řešením pro ty, kteří při zařizování ložnice hledají každý volný centimetr a zároveň chtějí mít ložnici prakticky vybavenou.
Ideální je, že skříně mohou být umístěny v těsné blízkosti jiné skříně nebo postele. Navíc je posuvnými dveřmi zajištěn pohodlný přístup k šatům umístěným ve skříni. 

Vestavěné skříně

Dalším řešením pro malé prostory mohou být vestavěné skříně. Mohou být umístěny po celé délce jedné stěny nebo více stěn a dokonce i do rohů, aby došlo k maximálnímu využití prostoru, který dává místnost k dispozici. Před umístěním vestavěných šatních skříni doporučujeme alespoň krátkou konzultaci s designérem, který Vám doporučí správný postup umístění.

Výška skříně

Je pravdou, že čím vyšší skříň si pořídíte, tím více úložného prostoru můžete mít. Do horní části skříně obvykle odložíte sézónní oblečení. Víte ale, že nahoru bezpečně a komfortně dosáhnete? Ano, i výška skříně má své řešení. Jen se ujistěte, že vám výška nebude na obtíž, ale k užitku. Pravidlem číslo tři jsou – pojezdové mechanismy . Vyzkoušejte si uchycení dveří i pojezdové systémy. Jde vám skříň otevírat lehce? A vysunování šuplíku také? Mělo by. Skříň budete používat dennodenně. Na to nezapomeňte.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Čeští slavní herci, kteří odešli až příliš brzy. Ovládly je nezvladatelné touhy i rodinné prokletí

Styl

Nová studie prokázala, že neschopnost balancovat na jedné noze znamená riziko smrti do 10 let

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu