Máte malý byt? Problém vyřeší praktický nábytek

Pohovku rozložíte za pár sekund
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
10. listopadu 2017 17:26 / Internet
  0   0
Rozkládací pohovky jsou velmi oblíbeným řešením, pokud máte malý byt a přátele, kteří se k vám chystají na víkend. Už nemusíte přemýšlet, kam je usadíme a následně uložíte ke spánku. Problém vyřeší praktický nábytek, který je ve dne pohovka a v noci postel.

Pohovku vybírejte nejen podle vzhledu, ale hlavně podle pohodlnosti. Myslete na to, aby od vás hosté neodjížděli rozlámaní. Gauč je vhodné kombinovat s přírodní matrací, která dodá rozkládací pohovce pohodlnost. Mnoho gaučů má vestavěné zásuvky, což opět umožní ušetřit místo. Dovnitř totiž můžete uložit peřiny, deky a polštáře.

Základem dobré pohovky je rychlé a jednoduché rozkládání. Za pár sekund jednoduchými pohyby vytvoříte lehací plochu. Existují dva typy rozkládacích mechanismů. U clic-clac systému oceníte rychlost. Díky tomu, že je matrace součástí sedačky, stačí dva pohyby a postel je připravená. Horní část přitáhnete k sobě, tím odjistíte západku a sklopíte ji do vodorovné polohy k sedací části. Možností je i vysouvací mechanismus s rozkladem. Matrace je ukryta ve výsuvné „zásuvce“, kterou za speciální madlo vytáhnete a s pomocí madla vysunete do výše sedáku. O polohách ve spánku jsme psali zde.

Gauč můžete proměnit v postel pro jednoho člověka o velikosti spací plochy s rozměry 80 x 200 cm nebo ve větší, ve které se pohodlně vyspí dva lidé.  Velikost je v tomto případě většinou 130 x 190 cm nebo 140 x 200 cm. Menší pohovku koupíte do pěti tisíc korun. Větší už se může pohybovat okolo deseti tisíc korun. K většině nábytku se dá pořídit napínací i klasické prostěradlo, které je dokonale sladěné k pohovce.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Jak si vyrobit vlastní tablety do myčky
Domácí vířivka skvěle nahradí pobyt ve wellness centru. Na co byste se měli zaměřit?
Jak vyměnit vypínač osvětlení
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestování pro nastávající maminky: Jak vyrazit do zahraničí bez rizika?

Věda & Vesmír

Neuvěřitelné rekordy. Co je pro člověka nebezpečný extrém, není ve zvířecí říši nic neobvyklého

Bydlení

Pořiďte si ekologické zelené bydlení. Poradíme, které rostliny jsou nejvhodnější