Vypadá to u vás doma stále jako po výbuchu? Paní na úklid to vyřeší, ale na tohle si dejte pozor

 Dům 
17. října 2018 16:20 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Rozsah prací je na domluvě Depositphotos
Udržovat domov v neustálé čistotě při práci a dětech není jednoduchá záležitost. Pokud patříte mezi skupinu lidí, kteří nechtějí většinu svého volného času obětovat domácím pracím, sežeňte si paní na úklid. Na výběru si však dejte záležet.

Výpomoc do domácnosti lze hledat dvěma způsoby. Buď můžete dát na radu známých nebo kamarádů, kteří vám doporučí konkrétního člověka na základně vlastních zkušeností, nebo se můžete obrátit na specializované agentury, které se úklidem zabývají. Obě možnosti mají svá pro a proti a je jen na vás, jakou variantu zvolíte.

Doporučení

V případě první možnosti je ideální, pokud má kamarádka osvědčenou paní na úklid, která si najde čas i na vaši domácnost. Doporučení však nemusí být známkou úspěchu. Myslete na to, že kamarádka může mít jiné požadavky, představy či zvyklosti, než máte vy. Nespornou výhodou může být však cena, která bude jistě nižší než u paní na úklid přes agenturu. Mnohem snazší bude také domluva na změně času nebo pracovní doby. Nevýhodu můžete pocítit v době, kdy paní na úklid něco ve vaší domácnosti rozbije. Škodu vám totiž nikdo neuhradí.

Naopak v případě hospodyně přes agenturu probíhá úhrada škody z pojištění agentury. Spolehnout se můžete také na prověřené a zkušené hospodyně s čistým trestním rejstříkem. Většina agentur ručí i za jejich přesnost, serióznost a diskrétnost. Rozdíl oproti první variantě pocítíte v ceně, která je mnohdy citelně vyšší. Pokud k vám nezajíždí žádná z linek MHD, počítejte navíc s příplatkem za dopravu.

Obezřetnost se vyplácí

Nikde však není psáno, že se do pátrání po paní na úklid nemůžete vrhnout takzvaně na vlastní pěst. V tomto případě buďte obezřetní. Paní na úklid by se vám měla legitimovat občanským průkazem a sdělit své zkušenosti. Nikdy nenajímejte lidi, kteří mají pochybnou totožnost. Také se nedoporučuje doma volně skladovat větší hotovost nebo zlaté šperky nevyčíslitelné hodnoty. Cennosti patří do sejfu, domácího, nebo bankovního. O často přehlížených místech při úklidu, jsme psali zde.

Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, sepište s hospodyní smlouvu, kde bude jasně dáno, jaké služby od ní požadujete a kolik za ně budete platit. Někteří lidé vyžadují pomoc jednou týdně s běžným úklidem. Většinou se jím rozumí vytření a vyluxování všech obytných místností, utření prachu i důkladné umytí koupelen. Jiní si přejí úklid včetně žehlení, zalévání květin a vyndávání čistého nádobí z myčky. Počítejte s tím, že cena za úklid však téměř nikde nejde pod sto korun za hodinu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Co je transepidermální ztráta vody a jak ovlivňuje vaši pleť

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu