Chcete mít perfektně čistý toustovač? Stačí použít jednoduchý fígl s papírovými utěrkami

 Dům 
13. února 2019 10:13 / Marie Popelková
  12
📷
4 fotografie v galerii
Připečený sýr v toustovači nemusí být problém Internet
Křupavé tousty miluje hodně lidí, málokomu se ale pak chce čistit toustovač od připálených zbytků sýra. Existuje přitom jeden naprosto jednoduchý trik, díky kterému vyčistíte svého pomocníka zcela bez námahy.

Asi málokomu se podaří připravit toust tak, že z něj nevyteče sýr. Pokud připravujete hned několik toustů třeba k večeři pro celou rodinu, vypadá toustovač opravdu příšerně. Poté, co si pochutnáte na křupavém toustu, vás pak čeká úmorná práce s odstraněním připálenin. Mnozí ztratí nervy a vrhnou se na spálený sýr nožem nebo vidličkou. Jenže pak společně se sýrem seškrábou i teflonový povrch a toustovač je prakticky zničen.

Na myčku pozor

Někomu se osvědčilo vyndat teflonové desky a dát je do myčky. Jenže ne každý toustovač má desky vyndávací. A hlavně, teflonové nádobí se může v myčce zničit. Pokud tedy výrobce výslovně nepovoluje automatické mytí, raději se mu v případě teflonového nádobí vyhněte. Po prvním umytí to sice nemusí být hned vidět, ale po čase se teflon poškodí, začne se na něm připalovat jídlo a nakonec se vrstva teflonu začne odlupovat. Existuje daleko lepší a jednodušší způsob, jak z toustovače odstranit připečený sýr.

Papírová kuchyňská utěrka to jistí

Bude to možná znít neuvěřitelně, ale k perfektnímu a hlavně bezpracnému vyčištění toustovače vám postačí tři ústřižky kuchyňské utěrky. Dejte je na sebe a ze spodní části je postříkejte vodou z rozprašovače. Namokřené utěrky vložte do toustovače a pěkně je přimáčknětě k připálenému povrchu.

Takto nechte nějakou dobu působit, ideálně přes noc. Přístroj hlavně nezapínejte do elektriky, nechte vlhké kuchyňské utěrky z papíru pracovat jen tak. Ráno budete překvapeni. Utěrky do sebe veškerou špínu a připáleniny doslova nasají. Pak už jen stačí papírovou utěrkou dočistit poslední zbytky a máte hotovo.

Fígl s pečícím papírem

Vyzkoušet můžete také vychytávku, díky které vám sýr do toustovače už nikdy nevyteče. Stačí si vzít na pomoc pečící papír.

Pečící papír ustřihněte tak, aby o něco málo přesahoval okraje toustovače. Pak si připravte tousty podle svého gusta a vložte do přístroje. Tousty by se nikde neměly dotýkat teflonového povrchu, ale měly by ležet prakticky zabalené v pečícím papíře. Pokud sýr vyteče, zůstane v pečícím papíře.

Musíte ale počítat s tím, že kvůli pečícímu papíru budete tousty zapékat o něco déle. A zřejmě nikdy nedocílíte takové křupavé kůrčičky, jako když připravujete toust bez něj. Mnozí ale tento drobný nedostatek oželí, když ví, že se pak vyhnou pracnému drhnutí a mají prakticky okamžitě toustovač opět připravený k dalšímu použití. O tom, jak vyčistit připálenou žehhličku, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nový Top Gun s Cruisem je strhující. Skvělá akce, láska i trocha dospělosti

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu