Drobné domácí návyky, díky kterým přestanete chodit pozdě

Eliminujte ranní stres s trochou organizace
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
12. února 2019 12:00 / Depositphotos
  0   0
Možná si myslíte, že je stylové dorazit pozdě na večírek, ale co se týče začátku vašeho dne, nikdo jej nechce prožívat ve spěchu a stresu. Když si všechno správně zorganizujeme, stihneme ranní kávu, dorazíme do práce včas a dáme najevo i ostatním, že si vážíme i jejich času. Vše, co pro to musíme udělat, je změnit pár maličkostí.

Pokud se chcete stát člověkem, který chodí včas, musíte mít perfektně pod kontrolou dobu před tím, než vyrazíte z domovních dveří. Zde je několik triků, které dochvilní lidé dodržují, aby během dne vše stíhali.

Zvykněte si chystat dopředu jídlo

Když chceme ušetřit čas, je důležité plánování. Klíčová je příprava jídla předem a vaření ve větším množství, které posléze můžete rozdělit na několik várek. Nebudete potom pozadu s ranními rituály, protože si nebudete muset ráno chystat snídani, oběd nebo dokonce jídlo na celý zbytek dne. Zkuste si k tomu stanovit dva dny v týdnu. Nebojte se část jídla uložit do mrazáku, aby vám vydrželo čerstvé.

Zaveďte si notes na seznamy

Sáhněte po nejlehčím a nejskladnějším notýsku, který budete schopni najít, a začněte si do něj psát seznamy. Co je potřeba nakoupit nebo doma pořádně vydrhnout a jaké další pochůzky vás čekají v následujícím měsíci. Tímto způsobem si ušetříte opakované cesty do stejného obchodu, až si uvědomíte, že jste na něco zapomněli, a nebudete se pouštět do úkolů, které jsou časově vymezené, se zpožděním.

Vyberte si dopředu oblečení

Přiznejme si, že před první ranní kávou máme ještě trochu zamlženou mysl, takže to možná není nejvhodnější doba pro vybírání outfitu. Nachystejte si oblečení na celý týden v neděli večer a ušetříte vzácný ranní čas, který byste jinak strávili přemýšlením nad vrstvami, barvami, vzory a žehlením.

Uklízejte pravidelně

Čekání až se váš domov natolik zaplní nepořádkem, že bude obtížné v něm fungovat, je nejlepší způsob, jak vytvořit ranní chaos. Vytvořte si systém, jak uklízet pravidelně, abyste udrželi vaši domácnost v rovnováze. Rychlý úklid lze zvládnout během několika minut.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Egyptské podvodní město odhalilo starodávnou loď i pohřebiště

Bydlení

Posečená tráva je na zahradě hotový poklad. Rady a tipy, kde všude ji můžete využít

Zavřít reklamu