Bydlíte v pronájmu? Pozor na úpravy bytu, kvůli kterým můžete přijít o zálohu

 Dům 
29. listopadu 2019 09:05 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
I ten, kdo má smlouvu třeba jen na rok, si chce byt zabydlet Depositphotots
I když bydlíte v pronájmu, chcete se v bytě cítit jako doma, přestože třeba máte smlouvu jen na rok, takže začnete s úpravami. Pověsíte obrázky, přidáte poličky a pustíte se do malování. Opatrnost je však na místě, protože i tyto jednoduché úpravy mohou ve skutečnosti nadělat více škody než užitku. Může se stát, že kvůli nim přijdete o svoji zálohu.

Zde je několik úprav, na které lidé v pronájmu spoléhají, když si chtějí byt, ve kterém bydlí, přizpůsobit k obrazu svému. V nejhorším případě ale skončí se škodou, která bude uhrazena z jejich zálohy.

Malování zdí tmavými barvami

Předtím, než se pustíte do malování zdí jakoukoliv barvou, je dobré zeptat se vašeho domácího, zda je to vůbec povoleno. Rozhodně je ale lepší vyvarovat se tmavých barev. Ty totiž často vyžadují několik nátěrů bílé barvy, abyste vzhled místnosti vrátili do původního stavu. Pokud se i přesto rozhodnete malovat, zeptejte se, jaké barvy byly v bytě původně, abyste případně mohli byt přemalovat tak, jak byl, až se budete stěhovat.

Instalace stmívače osvětlení

Možná by se vám hodilo jasnější světlo, když potřebujete pracovat a slabší navečer. Stmívač osvětlení vám umožní ztlumit jas vašich světel. I když tuto práci snadno zvládnete sami, zahrnuje úpravu elektrických rozvodů. Pokud ji neuděláte správně, riskujete problémy s elektřinou. Navíc pak stmívače nemusí fungovat a mohou způsobit elektrický šum, který bude narušovat jiná elektrická zařízení, která sdílejí stejný obvod. Na toto vylepšení je lepší získat povolení a nechat ho na profesionálech.

Čištění odtoku

Tento problém se často lidé snaží vyřešit sami, protože jde o rutinní záležitost. Některé čističe odpadů, které jsou k dostání v obchodě, ale mohou naopak trubkám uškodit, protože vytvářejí teplo. Toto teplo může v nejhorších případech trubky na některých místech roztavit, což vede k prosakování vody. Jindy se zase stane, že čističe jen posunou překážku, která odpad blokuje, hlouběji, což znamená, že bude těžší dostat ji ven. Pokud máte ucpaný odtok, poraďte se nejprve s vašim domácím. Čtěte o dalších změnách, které si (ne)můžete v pronájmu dovolit.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tereza Maxová ukázala fešného syna Tobiase. Slavná modelka mu pomáhá do světa modelingu

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...