Věci, kvůli kterým váš domov působí menší, než ve skutečnosti je

 Dům 
26. listopadu 2019 13:01 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
I špatné dekorace umí opticky zmenšit prostor malého bytu Depositphotos
V současnosti je to běžný problém. Lidé, kteří chtějí žít poblíž centra města, musejí často udělat kompromis týkající se prostoru. V případě, že na život v malém bytě nejste zvyklí, může se stát, že uděláte při zařizování spoustu chyb, kvůli kterým působí ještě víc stísněně.

Všechno musí mít víc než jeden účel a nemůžete doma nakládat s žádným nevyužitým prostorem. Jinými slovy nedělejte nic, kvůli čemu by váš byt vypadal ještě menší, než je. Zde je několik tipů, jak se těchto chyb vyvarovat. 

Váš vchod je přeplněný

Když někdo přijde k vám domů, nejdůležitější je první dojem. Není nutné vchod zahltit kabáty na věšácích, hromadami tašek a bot hned u dveří. Pokud si na to nedáte pozor, stane se ze zádveří přecpaný prostor. Když použijete minimum háčků, věšák na kabáty postavíte kousek dál a najdete úložný prostor jinde, váš domov bude pro hosty působit mnohem vlídněji. 

Vaše dekorace jsou příliš tmavé

Většinou jsou přeplněnost a tma propojené. Kvůli tmavému obložení a nevýrazným dekoracím prostor vypadá stísněně. Pokud máte tmavý nábytek, osvěžte jeho vzhled světlými dekoracemi. Přes čokoládově hnědou pohovku můžete například přehodit světlé polštáře nebo deku. Tmavé podlahy lze oživit pomocí světlejšího koberečku, zdi obrazy a podobně. Dejte si ale pozor, abyste volili barvy z jednotné barevné palety.

Nepoužíváte víceúčelový nábytek

V malém bytě by nábytek neměl sloužit pouze jedné funkci. Místo toho zvolte takový, který je víceúčelový, dá se přesouvat po bytě a různě skládat nebo naopak roztahovat. Pokud je to možné, vždy vybírejte nábytek s extra úložným prostorem, protože toho v limitovaném prostoru není nikdy dost.

Váš úložný prostor není optimalizovaný

Využijte maximálně prostor u stropu. Ukládejte věci nahoru nebo dospod a nikdy ne vně. Zvolte raději úzkou skříň, která pokryje celou výšku zdi a zásuvky, košíky a krabice, které schováte pod postel, spíše než úložný prostor, který by vám ubíral místo pro život. Efektivně se dá pracovat také s barvami.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petra Černocká promluvila o plastikách a přiznala, čím by se živila, kdyby nemohla zpívat

Styl

Kde se v mozku bere slušné chování a proč tedy v Česku tolik chybí?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu