Jak provonět domov a navodit si tak pohodovou atmosféru

 Dům 
13. srpna 2020 09:00 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Výrobek může poslužit i jako moderní bytový doplněk Depositphotos
Hledáte ideální způsob, jak provonět váš domov a navodit si tak pohodovou atmosféru? Pořiďte si elektrický aroma difuzér a vychutnávejte si nerušený odpočinek. Přístroj lze pořídit do dvou tisíc korun.

Pro provonění domácnosti můžete sáhnout po vzduchovém (nebulizačním) aroma difuzéru, který vyniká svým moderním designem. Přístroje se většinou můžou pyšnit kvalitním materiálem v podobě dřeva, skla nebo keramiky. Nespornou výhodou je jejich efektivnost a výkonnost. Lehce provoní i velké prostory. Pokud si však potrpíte na klid, nebudete s výrobkem příliš spokojeni, protože jsou většinou hlučnější. Do difuzéru se aplikuje čistý esenciální olej (nebo směs esenciálních olejů) bez vody.

Máte na výběr

Sáhnout můžete také po ultrazvukovém aroma difuzéru. I tento výrobek stylem zpracování lehce zapadne do moderního prostředí. Pokud si jej pořídíte, počítejte s tím, že je o trochu méně efektivní, ale má tichý chod. Difuzér je vybaven nádobkou, do které stačí nalít obyčejnou vodu a poté přidat pár kapek esenciálního oleje. Po zapnutí přístroje se pak začne voda pomoc íultrazvuku měnit v páru, kterou už difuzér postupně uvolňuje do ovzduší. Tím také zvlhčuje vzduch.

V případě, že jste vybrali elektrický aroma difuzér, zaměřte se i na to, zda má časovač. Díky němu si můžete pohodlně zvolit, jak dlouho bude přístroj pracovat, na výběr je většinou rozmezí od jedné až do šesti hodin. Po zvolené době se zařízení samo vypne. Jak oživit domov pomocí koberečku, jsme psali zde.

U většiny elektrických difuzérů lze nastavit i časovač vypouštění vůně v různých intervalech. Mimo klasické napájení přístroje ze zásuvky lze sehnat také i menší modely, jež stačí připojit do USB portu počítače či notebooku. Ideální jsou do menších místností.

Na oleji záleží

Výběr správných esenciálních olejů je stejně důležitý jako výběr aroma difuzéru. Vždy si kupujte pouze 100% přírodní esenciální oleje, které slouží pro provonění ovzduší. Do aroma difuzérů přidávejte jen pár kapek. Pokud si nejste jisti, kolik kapek máte použít, podívejte se na návod, který naleznete na obalu od esenciálního oleje. Ve spojení s přírodními esenciálními oleji je aroma difuzér ideálním prostředkem na aromaterapii. Při použití těch správných olejů se s ním můžete zbavit celé řady neduhů.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Julia Roberts ukázala vzácnou fotku svých dvojčat. Oslavila s nimi jejich osmnáctiny

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte