Na malé děti číhá v bytě mnoho nástrah. Pomocí několika vychytávek snížíte riziko úrazu

 Dům 
04. září 2020 07:26 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Malé děti se v bytě často poraní Depositphotos
Kdo má doma malé děti, ví moc dobře, že jen pouhý pohyb po bytě může pro ně představovat velké nebezpečí. Riziko úrazu na ně číhá doslova na každém rohu. Stačí ale pár drobností a vaše děti budou hned ve větším bezpečí.

Dokud dítě jen leží, nemusí být rodič tolik ve střehu. Jakmile ale děti začnou lézt a posléze chodit, situace se výrazně mění. Malí neposedové mají potřebu vše prozkoumat, osahat a vyzkoušet. A právě jejich zvídavost může skončit bolestivým zraněním. Největší úrazovost dětí je mezi 1. a 2. rokem věku a mezi 3. a 5. rokem. Podle statistik na následky úrazů zemře dětí do 15 let více než na všechna onemocnění dohromady. 

Naštěstí existují finty, které udělají pohyb dětí po bytě bezpečnějším. Jde o jednoduchá a nijak nákladná řešení, takže se nemusíte obávat, že vás vaše starostlivost vyjde na velké peníze.

Stupátka

Děti jsou od přírody zvídavé, takže rády sledují i to, co je ve výšce. Neváhají si proto třeba ke stolu přitlačit židli a vylézt na ni. Jenže ze židle může dítě snadno spadnout a rozbít si hlavu. Daleko bezpečnější jsou stupátka. Mají obvykle protiskluzovou úpravu. Nejčastěji je vaši potomci využijí v koupelně k snadnějšímu přístupu k umyvadlu nebo  toaletě, ale i v dalších místnostech.

Krytky do zásuvek

Elektrické zásuvky fascinují snad každé dítě. A nejednu ratolest napadne strčit do malých otvorů kus drátu nebo dokonce svůj prst. Úrazy způsobené elektrickým proudem bývají velmi vážné, prevence vás přitom nijak nezruinuje. Stačí pořídit ochranné krytky do zásuvek za pár korun. 

Zarážka na dveře

Dobrým pomocníkem je také pojistka dveří. Jde o plastovou zarážku, díky které není možné dveře zcela zavřít. Vaše dítko je tak chráněno před přiskřípnutím prstů. Tato vychytávka stojí kolem padesátikoruny, takže opět její pořízení nijak nenaruší váš rodinný rozpočet.

Krytky na ostré rohy

Riziko úrazu představují pro děti také ostré rohy nábytku. Ať už jde o dřevěný stůl či skleněný konferenční stolek. Pokud je vaše dítě živé a často po bytě pobíhá, vyplatí se pořídit plastové kryty, které snadno připevníte k rohům. Stojí pár korun a k dostání jsou v různých velikostech, tvarech i barvách, takže si vybere snad každý.

Protiskluzové pásky a podložky

Děti mohou také uklouznout na kusovém koberci nebo schodech. V tomto ohledu vám pomohou protiskluzové pásky a podložky. Pásky lze nalepit na schody nebo pod koberec, podložka najde své místo například ve vaně nebo sprchovém koutě.

Témata: děti, dům, bezpečí, úraz
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Lela Ceterová podstoupila další dvě plastiky. Odletěla kvůli tomu až do Íránu

Styl

Renata (56): Dcera za mnou po narození vnoučat téměř nejezdí a půjčovat mi děti nechce, že je...

Tech

Čína tajně staví několik velikých ponorek, jak odhalily satelitní snímky