Začněte připravovat vánoční hvězdu na květ. Jedině tak vám stihne krásně vykvést před příchodem svátků

 Dům 
15. října 2020 09:16 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
Vánoční hvězda je tradiční symbol nejkrásnějších svátků v roce Depositphotos
I když jsou Vánoce až za dva měsíce, už teď byste měli na tyto svátky začít pomalu připravovat vánoční hvězdu. Jenom tak vám totiž stihne krásně "vykvést" ještě před příchodem svátků.

Již za pár týdnů budou obchody zaplavené vánočními hvězdami. Řada lidí je skupuje, protože jde opravdu o krásný dekorativní prvek. Bohužel, spousta lidí je ale po svátcích vyhodí, protože neví, jak je pěstovat, často rostliny podruhé ani nevykvetou. Přitom přimět je ke květenství je poměrně snadné. Musíte však už nyní začít.

Kratší dny

Chcete-li, aby se vaše rostlinka zase pěkně vybarvila do Vánoc, potřebujete na to dva měsíce. Není na tom nic složitého. Prostě rostlinku tak trochu ošidíte a začnete jí uměle zkracovat den. Stačí ji na 12-14 hodin zatemňovat. Krátké dny a dlouhé noci způsobí, že hvězda začne měnit barvu listů a bude se připravovat na květ. Začněte s tím však už nyní, protože nejenom vánoční hvězda, ale i chryzantéma, vám nevykvete dříve, dokud po dobu 8 až 10 týdnů nepobývá ve tmě přibližně od páté hodiny odpolední.

Nemá ráda cestování

Zkracovat hvězdě dny neznamená, že byste ji měli přenést třeba do sklepa. To naopak rostlince nesvědčí a mohla by vám zhynout. Klidně ji ponechejte v místnosti, kde ji máte doposud, a udělejte jí stínítko například z krabice nebo papírové tašky. Stejně tak můžete rostlinu zavřít někam do skříně, kde však bude mít dostatek vzduchu. Důležité je, aby teplota v místnosti byla stabilně okolo 20 °C a rostlina měla pravidelnou zálivku. Tu hvězdě dopřávejte jednou až dvakrát týdně, aby byl substrát stále trochu vlhký, ale ne přemokřený. A uvidíte, že do Vánoc vás tato květina obdaří krásnou barvou. Pokud máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky, pak dejte vánoční hvězdu někde mimo jejich dosah. Je totiž jedovatá, stejně jako další druhy, o kterých jsme psali zde.

Následná péče

Během vánočních svátků pak květinu pravidelně zalévejte nejlépe vlažnou vodou, v ideálním případě dešťovou. Kdo tuto možnost nemá, postačí i odstátá voda z domácnosti. Až vánoční hvězda odkvete, přeneste ji do chladnější místnosti a snižte zálivku na jednu za týden. Zde ji nechte až do jara, kdy nastane vhodná doba pro přesazování a prořezání. 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton zazářila na zahradní party v korálových šatech

Styl

Brambory je vhodné konzumovat často. Obsahují nespočet živin a také dobře zasytí

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu