Vybavte si prakticky kuchyni tak, aby se vám v ní vařilo co nejlépe

 Dům 
26. ledna 2021 10:23 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Osvětlení kuchyně je také velmi důležité Depositphotos
Kuchyň patří k nejvytíženějším místem ve vašem bytě či domě, proto je důležité nebát se do kuchyně investovat. Vzhledem k tomu, kolik času trávíte v kuchyni, je důležité vědět, co by vám nemělo chybět pro pohodlné vaření.

Je důležité najít ideální kompromis, kdy v kuchyni zůstane dostatek prostoru a zároveň budete mít vše potřebné po ruce.

Kuchyňská linka je srdcem celé kuchyně a je nezbytná pro správné fungování této místnosti a zároveň na první pohled může zanechat dojem, který toho mnohé prozradí. Na výběru kuchyňské linky byste si měli dát záležet.

Výběr pracovní desky

Kuchyňská deska je nejnamáhanější částí celé linky, proto byste měli volit spolehlivé materiály. Nabízí se masivní dřevo, které je působivé, ale namísto desky z jednoho kusu dřeva raději sáhněte po té, která je tvořena z několika tlustších lamel. Díky tomu se vyhnete problémům s tím, že jednotný kus dřeva může stále pracovat a měnit své vlastnosti. Nemusíte se bát, že by dřevěná deska nevydržela každodenní nápor při přípravě jídla. Materiál je pečlivě broušen a oboustranně ošetřen olejem proti vlhkosti.

Pokud hledáte něco modernějšího, doporučujeme vám desku z umělého kamene. Tento materiál je pevnější, méně pórovitý a nemusíte se bát, že byste pracovní plochu museli po pár letech měnit. Navíc si u umělého kamene můžete vybrat z mnoha různých provedeních, jako je třeba vzhled mramoru.

Umístění dřezu

Dřez je důležitou součástí kuchyňské linky. Pokud chcete zachovat dostatek prostoru, dbejte na pravidlo, že by z obou stran dřezu měl být dostatek prostoru. Na jednu stranu vedle dřezu můžete umístit odkapávač, druhá volná strana se bude hodit jako pracovní prostor. Pokud dřez umístíte ke zdi, ochudíte se o prostor kolem sebe a kuchyň se stane méně praktická.

Dostatek úložného prostoru

Vzhledem k tomu, co vše je v kuchyni potřeba uschovat, se vám bude hodit velké množství skříněk. Pokud máte v kuchyni dostatek místa, nebojte se koupit i doplňkové skřínky, které můžete umístit i mimo kuchyňskou linku. Můžete si tak zcela přizpůsobit vzhled vaší kuchyně a navíc získáte velké množství prostoru navíc.

Jídelní prostor

Nedílnou součástí vaší kuchyně bývá prostor pro jídelní stoly a židle. Jestliže nemáte velkou kuchyň, pak můžete zvolit jídelní kout. Řešením by však neměla být volba malého stolu, myslete totiž na to, že se u něj musí pohodlně najíst celá rodina. Židle vždy kupujte současně se stolem, protože uvidíte rovnou celkový dojem nábytku a navíc zjistíte, jak k sobě funkčně pasuje. V dnešní době si můžete vybrat z velkého množství materiálů, ať už masivní dřevo, lamino, sklo. Dále čtěte: Vybíráte novou kuchyň? Buďte velmi pečliví!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jiří Mádl debutuje jako autor. Vydává knížku a dokončil scénář ke svému třetímu filmu

Styl

Všechno je v hlavě. I orgasmu lze dosáhnout jen pomocí své mysli

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu