Nadýchané, voňavé a krásně hebké ručníky můžete mít díky několika dobrým radám
Opotřebovaným ručníkům už jejich měkkost nevrátíte, ale až si příště budete vybírat nové, dejte si velký pozor na materiál. U kvalitních ručníků je větší pravděpodobnost, že nadýchané opravdu déle vydrží. Pokud se chcete utírat velmi jemným ručníkem, měl by být vyrobený z vysoce savého materiálu.
Tento požadavek většinou splňují osušky z bambusových vláken, které dokáží absorbovat mnohem více vody než třeba bavlna. Myslete však na to, že pouhé pořízení ručníků z kvalitních materiálů nestačí. Musíte se naučit o ně správně pečovat, jinak vám měkké a hebké na dotek příliš dlouho nevydrží.
Nechte v bubnu pračky dostatek prostoru
Ručníky a osušky ztrácejí svoji nadýchanost zejména kvůli nesprávnému praní. Nejprve je rozdělte podle barev. Vyhnete se tím nechtěné změně odstínu. Ideálně do pračky nedávejte jiné oblečení, ale vyperte ručníky samostatně. Nemělo by vás to však svádět k tomu, že buben zaplníte celý. Nechte tam raději kus volného prostoru, aby se ručníky navzájem nestlačovaly.
Vynechte sypký prací prášek a nahraďte ho malým množstvím gelu
Do zásobníku pračky nedávejte sypký prací prášek, ale spíše gel, který k osuškám bude trochu šetrnější. S jeho množstvím to zbytečně nepřehánějte. Poškodíte tím látku, která rychle ztratí svoji savost. V tomto případě platí, že méně je někdy více. Vystačíte si pouze s polovinou běžně přidávaného množství pracího prostředku. Aviváž při praní osušek vůbec nepoužívejte. Vlákna by se k sobě slepila a s hebkostí byste se rovnou mohli rozloučit.
Nevěšte ručníky na sušák a nežehlete je
Pokud máte sušičku, nemělo by vás vůbec napadnout věšet ručníky na sušák. Správný program vlákna načechrá. V případě, že sušičku nevlastníte, alespoň nevěšte ručníky v blízkosti topení. Neměli byste je ani žehlit, protože vysoká teplota způsobí, že se vlákna polámou a semknou k sobě. Dále čtěte: V gumovém těsnění a zásobníku pračky se snadno množí bakterie a plísně. Zjistěte, jak se jich jednoduše zbavit.