Výborné vychytávky na úklid kuchyně

 Dům 
23. července 2021 09:04 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Drobné vychytávky v kuchyni oceníte Pixabay
Ve vaší kuchyni probíhá každý den spousta činností a není divu, že máte občas nepořádek. Abyste si úklid co nejvíce usnadnili, mějte vždy při ruce rozprašovač s univerzálním prostředkem.

Much se ve vaší kuchyni zbavíte pomocí speciální mucholapky a s potravinovými moly zatočí bobkový list.

Zázračný sprej proti bakteriím

V našich obchodech se prodávají drahé antibakteriální čisticí prostředky, vy si během chvilky můžete doma vyrobit levnou a přitom účinnou variantu. V rozprašovači promíchejte 100 ml technického lihu, 100 ml vinného octa a 150 ml vody. Pro vůni můžete přidat pár kapiček citronové šťávy. Tímto roztokem postříkejte zašpiněné povrchy, nejen kuchyňskou linku, ale i obklady a baterie. Pak už nemusíte nic utírat ani leštit, protože směs se odpaří.

Čištění dřezu a odpadu

Kolem dřezu se v teple shromažďují nepříjemné pachy. Na mikroskopických částečkách zbytků jídla se totiž velmi líbí choroboplodným zárodkům. Účinným pomocníkem v tomto případě je technický líh. Nejlepší je, když ho nalijete do rozprašovače a dřez s ním postříkáte. Potom už ho stačí jen vytřít hadříkem a dřez bude jako nový. Do špatně odtékajícího odpadu u dřezu nasypte šálek kuchyňské soli, pak šálek jedlé sody a potom to zalijte jedním litrem vroucí vody. Díky této směsi bude dřez lépe odtékat a nežádoucí zápach, který se šíří z odpadní trubky, rychle zmizí. 

Mastné zdi?

Při sebevětší opatrnosti při vaření se někdy stane, že při smažení postříkáte i zeď. Není potřeba hned shánět malíře a barvu. Máte-li bílou malbu, určitě si poradíte sami. Mastné fleky na stěnách otřete chlorovým bělidlem, ale před použitím ho musíte zředit vodou v poměru 4 : 1. Vzniklou směs naneste na zeď vlhkou houbou, nezapomeňte se chránit gumovými rukavicemi. Druhou možností je použití sody. Jedlá soda je skvělý odmašťovač a poradí si i s fleky na zdi. Stačí, když smícháte jeden a půl lžíce sody se čtvrt litrem teplé vody, směs nalijte do rozprašovače a postříkejte postižené místo. Vyčkejte minimálně 10 minut a poté ji hadříkem setřete tak, abyste nesetřili omítku. Další průšvih můžete čekat od malých dětí. Chvilku jste nebyli ve střehu a už vám dítě počmáralo stěnu tužkou. Malbu zachráníte, když čmáranici přetřete kouskem žitného chleba a s „výkresem“ zatočí i plastická guma.

Jak zatočit s moly

Už se vám někdy stalo, že jste seděli u oběda či večeře a kolem hlavy začali poletovat moli? Vajíčka, z nichž se vylíhnou moli, si často přinesete domů přímo z obchodu. Je nutné je zavčas zničit, a to tak, že dáte sáček s moukou nebo rýží alespoň na dva dny do lednice. Sypké potraviny uchovávejte v uzavřených dózách, ochráníte je před moly tím, že do nich dáte několik bobkových listů. Dále čtěte: Už nemusíte váhat, zda je nádobí vhodné do mikrovlnné trouby. Udělejte si rychlý test.

Zdroj: prozeny.czhousewifehowtos.com.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Madonnina dcera Lourdes promluvila o tom, proč se od své slavné matky distancovala hned po střední škole a...

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu