Vyčistěte místa, která jsou při běžném úklidu přehlížená!

 Dům 
17. března 2017 10:43 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Na která místa nezapomínat, abyste měli na začátku jara domov jako ze škatulky! http://vipclean.co.uk/
Chystáte se na velký jarní úklid? Při každodenním úklidu je snadné některá zákoutí přehlédnout, ale jaro je ideální čas na vyčištění právě těchto míst, kterým normálně nevěnujeme takovou péči.

Na lampách, svícnech a dalších zdrojích světla se často drží prach. Přetřete všechny světelené zdroje zvenku i zevnitř včetně žárovek navlhčeným hadrem, abyste je zbavili veškerého prachu.

Zkontrolujte, zda jste nezapomněli na vrstvu prachu nahoře na kuchyňských skříňkách a dalších spotřebičích. Pokud je tam silná vrstva prachu, nejdříve ji vysajte a teprve potom úklid dokončete vlhkým hadrem.

Dalším opomíjeným místem jsou žaluzie nebo záclony, na kterých se drží prach a špína obzvláště pokud máme domácí mazlíčky. Kočky tráví hodně času posedáváním na okně a koukáním ven, takže na záclonách a závěsech zůstává spousta chlupů.

Párkrát za čas je dobré vyčistit také kliky u dveří, držadla skříněk, zásuvek a podobně. Obzvláště kliky v koupelně a na záchodě bychom měli jednou za čas otřít, vydezinfikovat, a tak je zbavit bakterií a nečistot. To samé platí také pro vodovodní kohoutky.

Důležité je nezapomínat na čištění odpadkových košů. I když smetí vhazujete do sáčku, na dně koše se stejně může usazovat špína.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Tech

Indie se může řadit k vojenským supervelmocím. Má vlastní a také nejrychlejší hypersonickou střelu

Zavřít reklamu