Domeček pro ptáky jak z pohádky. Přitom mu ornitologocé dali jedničku.

 Mazlíčci 
28. listopadu 2014 06:50 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Proč by ptáci nemohli bydlet ve vlastní chaloupce jako z perníku? EMSA
V zimě je určitě aktuální bydlení a krmení ptáčků zpěváčků. Pokud se vám nechce krmítko nebo boudičku stavět, najdete na trhu nejrůznější hotové. Třeba takové, které díky použitému materiálů vydrží dlouhé roky.

Kouzelný domeček pro drobné sýkorky, pěnkavy či vrabce navrhli designéři firmy Vistapark pro firmu EMSA ve spolupráci s ornitology, takže i když se zdá, že je nápadný a víc lahodí lidskému oku než ptákům, pro opeřence je přesně udělaný na míru.

Je vyrobený z recyklovatelného plastu, nikdy do něj nenaprší a jeho dvojitá podlaha s drážkami umožňuje snadné vysychání a tím i hygienu ptačího příbytku. Také „bidýlko“ před vstupním otvorem mají ptáci rádi, mohou se z něj napřed rozhlédnout, než vyletí do krajiny.

Domeček se vyrábí zelený, modrý nebo červený v kombinaci s bílou nebo jednobarevný. Barvy jsou výrazné, v zimě budou oživovat posmutnělou zahradu, v létě se sladí s listím a pestrými květy. Hnízda si ptáci budou stavět až na jaře, to ale u tohohle domečku vůbec nevadí. Jeho přední stěna je totiž výsuvná. Když ji vyndáte, máte z domečku krmítko pěkně chráněné stříškou. Do něj můžete sypat ptačí zobání a pod stříšku uvázat kouli s lojem. Nebo si jako pandán k ptačí budce můžete koupit i krmítko bez přední a zadní stěny a s okénky v bočních stěnách, budete mít pro ptáky nachystané vše. Budka i krmítko se dají snadno zavěsit na větev, na stěnu domu, na rouru okapu nebo postavit na tyč.

Pro domácí kutily může být konstrukce tohoto domečku - krmítka inspirací, podle které zvládnou ornitology doporučovaný model postavit sami. Pro drobné zpěváčky by měl mít vstupní otvor průměr 3 cm.

Když k vám budou ptáci v zimě chodit za potravou, setrvají i na jaře, až budou stavět hnízda. Když pak vyvedou mladé, budete mít o zábavu postaráno - pozorovat, jak rodiče učí mláďata létat je dokonalé přírodní divadlo.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová se tajně vdala: Holčičky moje, tak já už jsem zase paní, vzkázala hrdě světu a ukázala...

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Metody rybolovu – jak chytat ryby?