Chcete pro své štěňátko to nejlepší? Šetření na krmivu se nevyplácí!

 Mazlíčci 
17. listopadu 2014 04:59 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Štěňátka potřebují stravu, bohatou na bílkoviny. Krmení bychom měli vybírat i podle plemene, aby pejsek správně rostl yahoo.com
U štěněte je správná výživa zásadní pro jeho další zdravý vývoj, proto bychom měli vybírat z nejlepších produktů, jež jsou na trhu k dispozici. Důležité je, aby krmivo pro štěně mělo optimální množství bílkovin. V opačném případě by mohlo dojít k poruchu růstu a malý pejsek by rostl moc rychle, nebo naopak příliš pomalu.

Pro větší plemena je ideální množství bílkovin okolo 27 procent, u menších plemen je dokonce potřeba vyšší – zhruba 30 procent. Důležité ale je, aby převážná část bílkovin pocházela ze živočišných zdrojů.

Pes se sice rád napase třeba v lese na čerstvých borůvkách a pro lepší trávení si tu a tam přikousne trávu, nedejme se tím ale zmást. V základu je masožravec, takže nejsnadněji tráví hlavně živočišné bílkoviny.

Pro správnou výživu malých štěňátek i dospělých psů je také velmi důležité podávání krmení v pravidelný čas. Ti nejmenší pejsci by měli stále ještě jíst až 4x denně. V teenagerském věku pak pomalu přejdeme na tři, a poté dvě denní dávky.

Dříve bývali psi krmeni pouze večer, protože lidé předpokládali, že mají stejný denní režim jako vlci, lovící v noci. Na tento neblahý zvyk ale raději zapomeňme. Pes, který od rozbřesku po celý den hladoví, se nebude cítit právě šťastně a spokojeně.

Podstatné je myslet na to, že pejsek potřebuje před i po jídle chvilku klidu, ideálně alespoň 30 minut. Jinak by u něj mohlo dojít k torzi neboli přetočení žaludku, které je velmi vážnou komplikací, jež může skončit i uhynutím zvířete. Navíc i po včasném zásahu veterináře, který znamená pro našeho mazlíčka mimořádně zatěžující chirurgický zákrok, se tato komplikace velmi často opakuje.

Psa při jídle nikdy nerušíme. Misku s jídlem mu nenecháváme déle než půl hodiny, co během té doby nesní, odneseme. Naučíme ho tak dojídat. Dostatek čerstvé vody hned vedle misky s potravou by měl být samozřejmostí.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leonardo DiCaprio to už přehání, shodují se fanoušci. Jeho nejnovější modelce je totiž jen devatenáct

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu